Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jiddis nyelv tanulásának van...

Jiddis nyelv tanulásának van értelme?Tanítják valahol?Lehet hasznos a későbbiekben?

Figyelt kérdés
2020. júl. 28. 01:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
8%

Nincs értelme jiddist tanulni mert a zsidók héberül beszélnek

A valamikori régi Németországban letelepedett zsidók beszélték a jiddist

Talán Izraelben oktatnak jiddist,de a magyar zsidók nem nagyon használják itthon, inkább héberül beszélnek

Szóval sok értelme nincs megtanulni jiddisül, ha Izraelbe akarsz menni akkor inkább tanulj héberül


Bár ha nem vagy zsidó származású nem ajánlom a zsidók közé való közösködést, nem kifejezetten egy elfogadó népcsoport a zsidó és csak problémák hadát fogja szülni ha nem zsidó létedre zsidók közé keveredsz

2020. júl. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1-es ezt hogy érted?

Milyen problémám lehet abból ha van pár zsidó barátom?

2020. júl. 28. 02:43
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

2.-nak.


Úgy érti, hogy a zsidók szemében sosem leszel egyenlő.

A zsidó egy rohadt rasszista nép.

2020. júl. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

3 igen így értem, meg ha zsidókkal barátkozol akkor készülj fel arra, hogy "véletlenek" sorozatával tönkreteszik az életed ha úgy alakul a kapcsolatod velük

Ők csak egymással lojálisak a másik embert sokba nem tartják

2020. júl. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

4

Milyen véletlenekre gondolsz?

2020. júl. 28. 02:59
 6/19 anonim ***** válasza:
24%

5

Véletlenül elveszited a munkádat,véletlenül nem vesznek fel sehová sem dolgozni, véletlenül autóbaleset éri az egyik rokonod, meg véletlenül beteg leszel minden ok nélkül

Szóval ha kerülni akarod az ilyen "véletlenek" sorozatát akkor ne barátkozz zsidókkal, minden idők legnagyobb terroristái

2020. júl. 28. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Az igen

De hogy tudok véletlenül beteg lenni minden ok nélkül?

2020. júl. 28. 03:09
 8/19 anonim ***** válasza:
28%

Úgy ahogy egy szerencsétlen nőt a 90-es években budapesten a metró aluljárójában szándékosan megszúrtak egy AIDS-es tűvel

Nem kell túlbonyolítani a dolgokat: a zsidók minden szinten jelen vannak a kormányzásban politikában,médiában,közéletben és mindenféle pénzügyi vagy hatalmi politikai támogatást meg is kapnak általában Amerikából az ott élő gazdag zsidóságtól, a saját céljaik elérésére legyen az jó cél vagy gonosz cél mindegy ők ezzel nem foglalkoznak csak egymást támogatják mindenben kérdés nélkül

2020. júl. 28. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8-as értem de ezt tényleg komolyan írtam,hogy hogyan tudok ok nélkül beteg lenni?
2020. júl. 28. 03:20
 10/19 anonim ***** válasza:
7%

9 Én meg komolyan irtam, hogy a nő AIDS-es lett úgy, hogy a tömegből valaki megszúrta egy fertőzött tűvel

Az oka pedig csak annyinak kell lennie, hogy egy zsidóval rossz viszonyba kerülsz

Szóval inkább ezt megelőzve hagyd a zsidókat mert nem ismered őket milyen alattomos és kegyetlen banda, de te tudod

2020. júl. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!