Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Más is van ezen a véleményen?

Más is van ezen a véleményen?

Figyelt kérdés

Ugye kiderült, hogy 2020-tól kötelező egy emelt érettségi, de a nyelvvizsga nem.

Most a logikus nem az lenne, hogy a nyelvvizsga a kötelező?

Mindegyik diplomához előírás egy min. B2 komplex.

Ha a nyelvvizsgát tennék kötelezővé, akkor nem lenne annyi diplomát nem szerző. Jó van, most volt egy ritka eset a vírus miatt, de utána valószínűleg megint sok lesz a bentragadt diploma.

Meg eleve a pontok is érdekesek, max. 40 pont a nyelvvizsgákért, pedig ez a legfontosabb, ha a diploma követelményeit nézzük. Most egy emelt nem akkora nagy dolog/érték, mint egy nyelvvizsga. Az utóbbi megnövelheti a bért, jól mutat az önéletrajzban, külföldiekkel tudsz (vagy kéne) társalogni/csevegni, ösztöndíjaknál plusz pont.

Szóval nem tudom miért az emelt lett végül a követelmény, ami csak az érettséginél számít.

(Ráadásul egy nyelvvizsga nem valami rocket science, előre kiadják a szóbeli témaköröket, írás során szokásos sablonok, tippelgetni is lehet.)

Más szerint is inkább a nyelvtanulásra kéne ösztönözni a diákokat?



2020. júl. 30. 19:45
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Mindkettő.
Egyik sem.
Nem érdekel.
19 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Azt én értem hogy ha érvényesülni is akarsz a diplomáddal multinacionális cégeknél akkor kell nyelvtudás, meg amúgy is legalább egy nyelv, de én személy szerint a diploma kiadásához nem látom értelmét hogy miért kéne nyelv vizsga, hiszen nagyon sok országban nem kérnek ahhoz hogy megkapd a diplomád.
2020. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!