Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lomb Kató mikor kezdett el...

Lomb Kató mikor kezdett el nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés

Jó napot. A célom az, hogy több nyelvet beszéljek anyanyelvi szinten és konferencia tolmács legyek. Tizennyolc leszek lassan ( De valahogy úgy érzem túl késö és a céljaim nem tudom elérni. Legbelül, persze, tudom, hogy nem késö, mert sok olyan polyglott van akik, 18,19,20,21 éves korukban kezdtek el nyelvet tanulni és elérték több nyelvböl az anyanyelvi szintet. Azonban mindig megnyugtat, ha tudom, hogy vannak olyan emberek, akik késöbb kezdték el mint én és elérték akkor is, amit akartak.) és angolul és németül folyékonyan beszélek.


Annak ellenére, hogy már olvastam Lomb Katóról, összezavarodott vagyok. Volt, ahol azt olvastam, hogy a dokturátus megszerzése után kezdett el nyelveket tanulni. Nem vagyok sem fizikás sem kémiás, tehát fogalmam nincs róla, hogy a doktorátus megszerzése ebböl a két természettudományi ágból meddig tart. Valahol azt olvastam, hogy húsz volt. Máshol meg azt, hogy harminc.



Mi az igazság? Eddig nem olvastam egy könyvét sem, tehát a róla szerzett tudásomat az interneten szereztem.


Elöre is köszönöm a válaszokat!:-)


2020. aug. 6. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
termeszettudomanyokbolt doktoratust eloszor egy alapkepzes majd egy mesterkepzes utan lehet megszerezni. Ami korulbelul 10 ev, szoval a 30 eves kor a realis.
2020. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!!:-)
2020. aug. 6. 13:42
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát, ez a kérdés épp olyan flúgos, mint az a válasz rá, hogy: alighanem születése után bizonyos idővel.

Mivel a polgáriban már tanult németül, és járt francia fakultációra. Az egyetemen latinul. 24 évesen meg angolul. 32 évesen meg oroszul.

2020. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De a németet és franciát nem sikeresen tanulta akkoriban. A tanárai azt is mondták, hogy nincs nyelvérzéke.
2020. aug. 6. 19:07
 5/13 anonim ***** válasza:
De mi is volt a kérdés?
2020. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy értettem aktívan. Tehát, amikor megtalálta azt a technikát, amivel könnyen tanulja a nyelveket.
2020. aug. 6. 19:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy értettem, hogy amit írtam, az nem úgy értendő. :D
2020. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia, ő már felnőtt volt, igaz, még viszonylag fiatal, de már doktorátus után.
2020. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:-)
2020. aug. 6. 21:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Még egyszer: "Az egyetemen latinul. 24 évesen meg angolul."


Itt a Gyakorin az a gyakori, hogy a kérdező jól megköszön egy rossz választ, a jókat meg legjobb esetben figyelmen kívül hagyja. :D Információt én adtam. De nekem meg felróttad, hogy nem vagyok gondolatolvasó. :D


Az a doktorátus nem ez a doktorátus. 24 évesen már megvolt neki.

2020. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!