Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingon mit jelent a fórumba...

Duolingon mit jelent a fórumban a zászlók mellett lévő számok? Mi szerint számolt szint?

Figyelt kérdés
Mi szerint változnak a számok? Nem értem a logikáját...

2020. aug. 6. 12:52
 1/7 anonim válasza:
Az elvégzett leckék után pontszámot kapsz. (10-15 pontig, attól függően, hogy mennyit hibázol.) Az elvégzett leckék összesített pontszámát látod a zászlók mellett.
2020. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ó, nahát, köszi, nem is tudtam! Ezeket lehet követni valahol valahogy? Hogy hogy állok, hol tartok? Ha pl. szintet ugrom a kulcs jelre kattintva, akkor kevesebb pontot kapok összesen, mintha végigcsinálnám az összes feladatot ott?
2020. aug. 6. 13:03
 3/7 anonim válasza:
Így igaz, akkor kevesebb pontot kapsz. Egyébként a leckék végén írja, hogy hány pontot kaptál érte. Illetve azt is, hogy a nap folyamán hány pontot szereztél.
2020. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja, amit eddig más nyelveknél minden lecke végén láttam, azokról az XP pontokról beszélsz? Szerintem nem arra válaszoltál, amit kérdeztem, mert ha így lenne, akkor max. 15-ös számot látnék, pedig vannak bőven magasabb számok is, huszon- kezdetű számok is egyeseknél...


Amikor a fórumban hozzászól valaki, akkor a neve mellett látható az összes nyelv zászlaja, amelyet tanul és mindegyik mellett ott egy szám, hogy milyen szinten van belőle. Engem ezek a számok érdekelnek, hogy ezt mi alapján számolja ki a rendszer? Egyszerűen csak a pontok alapján? De hogy? Minden adott nyelven végzett x pontért egy pontot ad?


Ráadásul ezek el is tűnnek az idővel, ha nem használjuk őket újra, ugye? Mert én pár évente rákattanok, sokat használom, aztán pár évig hozzá sem nyúlok már évek óta és szerintem tűntek el pontjaim...

2020. aug. 6. 13:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, saját kérdésemre a Duolingo fórumában is olyan választ találtam, hogy vszeg tényleg az adott nyelven a feladatokból összeszedett pontok alapján kategorizál szintek szerint, bár hogy hol lehet látni a ponthatárokat, azt méh mindig nem találtam meg...
2020. aug. 6. 13:44
 6/7 anonim válasza:

#1 és #3 vagyok. Igazad van, nem figyeltem, hogy a fórumfelületről beszélünk.


A fórumban a név mellett megjelenő számok az adott nyelven (meg)tanult leckék számát jelölik.


Pl. olaszul én 3 leckét csináltam meg, így az olasz zászló mellett egy 3-as szám áll. Oroszul pedig 2-t, így az orosz zászló mellett pedig egy 2-es.

2020. aug. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem lecke, vagy kérdés, hogy mit értesz lecke alatt: egy "karikát", amelyen vmi rajz van, amelyen belül öt szint=korona van, vagy a minden szinthez=koronához=?=leckéhez tartozó 5 feladat egyikét?


Fórumban olvasgattam többet is és többen is köztudottként hivatkoztak arra, hogy az adott nyelven megszerzett pontok összesen, amit az is alátámaszt, hogy miért hívják angolul XP-nek a pontokat: mert experience point, azaz tapasztalati pontok, ami persze csak akkor lényeges, ha szintet ugrasz, mármint nem full kezdőként full nulláról indulsz egy nyelvvel és több olyan színes képes "korong" is van, ami amúgy full kezdőként is előfordulhat, hogy többet is nyit meg és nem kell sorban haladnod, hanem csinálhatod felváltva is az feladatokat különböző témakörökből, a lényeg, hogy hány "tapasztalati pontod" van az adott nyelvből összesen.


Ha egy feladatsort hívsz leckének, akkor sokaknak sokkal több is lenne 25-nél.


Talán a koronákra gondolsz leckeként, de akkor az is vmi számmal leosztva... Majd leellenőrzöm ezt is... :)


Találtam amúgy egy külön oldalt, ahol bárki letesztelheti a saját statisztikáit a Duolingon való haladásról, vmi duome.eu asszem a címe vagy vmi ilyesmi, hogy utána csak be kell írni a címsorba a link után asszem / után a duós felhasználónevet és megmutatja, ám az csak naponta frissül és asszem mindig csak annak a nyelvnek az adatait mutatja, amit éppen tanulunk=ahova épp be vagyunk lépve.

2020. aug. 7. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!