Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz tanulás! . Nem értem....

Orosz tanulás! . Nem értem. Már az elején elakadtam. Mikor kell használni a lágyítót/keményítőt? Mennyit áltoztat a kiejtésen?

Figyelt kérdés

esetleg msn en valaki el tudná nekem magyarázni..:S úgy mint eg ygyógyósnak kb... :S:D... netről / könyvből tanulom az oroszt tanárhoz 2 hét múlva megyek de sz*r várni:S:D...

msn címem: ragazza.italiana10@hotmail.com

lécci azok vegyenek fel akik tudnak segíteni az orosz tanulásban :S... KÖSZI


2010. aug. 4. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy mikor kell használni, azt nem tudom (nem tanulok oroszul), a kiejtést viszont úgy korrigálja, hogy t-ből ty lesz, d-ből gy, n-ből ny, l-ből pedig a magyarban hajdan ly-nal jelölt, mára kiveszett hang (már ha az oroszban van ilyen).
2010. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Itt már talán van válasz a kérdésedre.

2010. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:O... ezt nem tudtam xD :D... csak azábécét tom... ennél MÁR elakadtam :S:D xD jah meg a zöngés zöngétlen párok...



am köszi:D

2010. aug. 4. 19:27
 4/8 A kérdező kommentje:
:D Köszi
2010. aug. 4. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

(Víz)lágyítót meg keményítőt a mosógépbe tegyél, orosz szövegbe ne. Ide legfeljebb lágyságjel illetve keményjel kell. Rosszul van feltéve a kérdés, hogy mikor kell használni. Ez nem alkalmanként változik, hol használom, hol nem, ez helyesírás. Meg kell tanulni a szóval. Olyan, mintha magyarul azt kérdeznéd, hogy mikor kell használni az ó betűt.

A keményjellel ne törődj, az szinte nincs is, különösebb fonetikai szerepe sincs. A lágyságjel azt jelzi, hogy az előtte lévő mássalhangzó lágy, az első válaszoló jól leírta a magyar füllel is jól hallható kemény illetve lágy mássalhangzó párokat. De nemcsak a lágyságjelnek van ilyen szerepe, hanem a je, jo, i, ju , ja betűknek is. És nemcsak ezek az oroszban létező kemény és lágy mássalhangzók, hanem szinte mindegyiknek lehet lágy párja, olyan, mintha egy pici j hanggal ejtenéd, de egy magyarnak ezt nehéz kihallania és kiejtenie is.

2010. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
aha.. :D kezdem.. "kapizsgálni".... :S köszi
2010. aug. 4. 19:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként msn-je csak a lányomnak van, de privát e-mailben kérdezhetsz bármikor.
2010. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg a szótárban, keress lágyságjeles és keményítőjeles szavakat:

[link]

2012. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!