Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szótanulásra praktikák?

Szótanulásra praktikák?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen tanulom a szavakat. A magolás nagyon nem jött be, úgy mindig elfelejtem egy idő után a szavakat.

Valakinek van valami bevált ötlete, akár alkalmazás, vagy bármilyen megoldás, amivel könnyebben megjegyezhetem a szavakat



2020. szept. 10. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanulókártyákat ajánlom

Tudsz magadnak is készíteni, vagy készen venni (nekem a libriből van), vagy számítógépen az Anki, arra is tudsz előre elkészített paklikat letölteni és magadnak is csinálni

2020. szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az alábbi stratégia jött be:


1) EXCEL: Minden nap 10 új szó megtanulása, és bevitele Excel-be; illetve az előző 3 nap szavainak ismétlése. Szombaton a teljes szókészletet ismétlem, vasárnap viszont pihenés. - Nekem a filterezhetőség miatt ez jött be a legjobban, mert külön oszlopban szűrhető a kategória és a szófaj is.


2) SZÓTANULÓ KÁRTYA: Készen vettem akciósan, ahol 400 darab volt 1-1 dobozban. Jó, hogy mondatokba foglalva látom a szavakat, így rögzülnek a mondatok is. Buszon tudom használni.


3) DUOLINGO: Gyermeteg program, de ANGOL alappal a NÉMET nyelvet tanulni már kihívás, hiszen ugyan annak a szónak az angol és német változatát is tudni kell. Szeretem, tetszik, szintén mondatokat tanít és az új szvak mehetnek az Excel-embe.


4) YOUTUBE: MP3-as formátumban letölthető nyelvenként a top100 vagy top1000 szó, amit szép kiejtéssel felolvasnak. A jók angol anyanyelvűek által összerakott, így tudnod kell angolul, ha más nyelvek szavait szeretnéd elsajátítani.


5) ANKI: Többször nekifutottam, de nekem ez vált be a legkevésbé.


6) BETONFENÉK: Az 1000 kérdés 1000 válasz tematikus szókészletének egyszerű bes*ggelése. :) Ezt csináltam, amikor angolul tanultam. Unalmas, monoton, de hatékony. Ismétléssel pedig beégettem az agyamba. Más nyelvnél nem tudtam megtenni, csak az angol esetében. :)


Remélem tudtam segíteni. :)

2020. szept. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elnézésedet kérem, de ide kell írnom, hogy majd később visszatalàljak ehhez a kérdéshez.
2020. szept. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ha magolni kell, mint a párosítós kártyát szoktam, kártya egyik oldala magyar, a másik angol.


Mondjuk a legeffektívebb megoldás az, ha használod a nyelvet.


Lexikális tudás a következő vizsgán átvisz, de nem tanít meg beszélni.

Ha a szót pl zenében, könyvben, filmen is látod/hallod, az sokat javít a szókincsen. Az érdeklődési körödet is a célnyelven keresd, ragadni fog rád a szókincs.

2020. okt. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem maholas
2020. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!