Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leht nem is ider tartozik a...

Leht nem is ider tartozik a kérdesem, de nem tudom sehova besorolni. milyen lehetőségeim vannak? 33 éves, 2 gyerek, egyedülálló, főállásba alkalmazott, anyanyelvü szintű német tudás

Figyelt kérdés

mindig is önbizalomhiányom volt ilyen téren. születésemtől 18 éves koromig kint éltem németországban. anyanyelvi szinten beszéltem a németet, majd 18 évesen magyarországra jöttem, egy német cégnél dolgozok immár 13 éve, azaz németül beszélek 8 órán 5 napon keresztűl. a társalgós szint kicsit megkopott, mert évek óta csak a "szakmai németet" használom. bár biztos hamar belerázodnák. viszont papírom nicns a németről, sose tettem le a nyelvvizsgát. holott a felsőfokú kisújjamból menne. idáig nem érdekelt a papír, mert a melóba se volt fontos.

az angolt tanultam 4-5 évig, azon is gondolkoztam, hogy rá kéne gyúrni és letenni a nylevvizsgát.

viszont itt a bökennő. mivel nem magyarországon jártam suliba, így a magyar szókincsem illv. nyelvtani része se csillagos 5ös.

idáig meg voltam elégedve azzal amim van, de már most többre vágyom. szeretnék tanulni, egykomolyabb, jobb fizető állást, ahol tudnám használni a nyelvet, németet. utána olvastam csak felületesen a tolmács, fordítónak. tolmács nem igazán jó, mert ott pörögni kell a nyelvemnek és mint mondtam, a magyar miatt ez nekem nehezebb. a fordító az jobban tetszik, mert ott van "idő" akár szavakra rákeresni. volt már nem egyszer, hogy itthon is csináltam ezt.

viszont azt is olvastam, hogy rengeteg fordító van és kevésa meló. tehát ez is csak mellékállásba ajánlott. főállásba meg sokan vannak a nagyon jók.

ittt ki is merűlt a tudásom, hogy milyen irányba tudnák még elmenni a német tudásommal?


valakinek valami saját tapasztalata, ötlete?

Köszönöm :)


2020. szept. 25. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Tanítani?
2020. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy ne törődj a nyelvvizsgával!

Egyik munkahelyen sem kérik a nyelvvizsgát, kizárólag a nyelvtudásod érdekli a munkáltatót.

Ha mégis nyelvvizsgára gondoltál, akkor egynyelvű német nyelvvizsgát tegyél le, ahol egy szót sem kell magyarul írnod, a Goethe Intézet is szervez ilyet, például.

De több nyelvvizsgaközpontban is lehet ilyet tenni, ha érdekel szívesen segítek.

A nyelvtudásoddal kapcsolatban van egy ötletem, ha gondolod írhatsz privátot és egyeztetünk! :)

Én egy mukkot sem tudok németül, pedig lett volna már módom megtanulni, de valahogy nem vonzott a nyelv. De néhány Rammstein dalszöveget tudok idézni. :)

2020. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még egy dolog eszembe jutott, ha kint érettségiztél, akkor azt lehet itthon honosíttatni, talán önmagában meg is feleltethető egy felsőfokú német nyelvvizsgának, de nem tudom pontosan.

Az Oktatási Hivatalban meg tudják válaszolni ezt a kérdést. :)

2020. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!