Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul?

Hogyan tanuljak meg angolul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy ki milyen módszerrel tudta elsajátítani az angol nyelvet?Elèg régóta próbálkozom már,viszont kicsit sem érzem hogy fejlődnèk.Próbálok szavakat tanulni,viszont rengeteg idő kell hogy hosszú távra is megjegyezzem,mert amit megtanulok hamar el is felejtem.Próbálkoztam az angol sorozattal,viszont az azèrt nem vált be,mert ugye eléggé gyorsan beszélnek ès le sem tudom fordítani az adott szót ,mert ugye elèg egy betűt rosszul irni ès már teljesen más a szó értelme.A jövőben elèg fontos volna nekem az angol,viszont nem tudom hogy tanuljam hogy haladnak is valamire.Ha valaki tud hasznos tippeket ami bevált ,kérlek írjátok le:)

17/L


2020. okt. 10. 11:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek nem komplett technikák, de pl. én nagyok sok dalszöveget olvastam, szóval amikor hallgattam egy zenét, mindig olvastam mellé a szöveget, lefordítgattam egyben, aztán ha nagyon fura volt, akkor külön a szavakat is. Szerintem így könnyebb szavakat tanulni. Aztán lehet youtube-on ismeretterjesztő videókat nézni, ott viszonylag lassan és tagoltan beszélnek, felirat is van általában.

Lehet csatlakozni nyelvtanuló szerverekhez is pl. Discordon.

2020. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!