Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék meg 31...

Hogyan tanulhatnék meg 31 évesen munkaképes szinten angolul?

Figyelt kérdés

Közgazdász vagyok, vidéken.


Vidéken tanultam egyetemen, annak idején is kellett persze nyelvvizsga, de abszolút nem volt jellemző, hogy a felsőoktatásban jelen legyen az angol.


Ezt most csak azért írom le mert teljesen más világ volt mint ma vagy mint Budapesten, hogy ha valaki esetleg csodálkozna hogy lehet így gazdasági szakon egyetemet kijárni.

A netről ahogy tájékozódtam ma már azért máshogy van vidéken is.



Középfokú nyelvvizsgám van, még érettségi körül szereztem.


Sosem dolgoztam multinak vagy bármi olyan helyen ahol nyelvtudás kell, bár közgazdászként dolgoztam, tehát nem vagyok pályaelhagyó.



Szerintetek hogyan kellene aktív munkaképes (full working proficiency) felhozni az angoltudásom.

Olvasni, írni viszonylag megy, de szóban kifejezni magam és megérteni nagyon gyatra.



Tudom, nem a legjobb helyen kérdezem, de azért kérdezem itt, mert ez független honlap.

Egy nyelviskola nyilván saját magát javasolja, amit én meg is értek.



Régen kb. semmit sem hallottam nagyobb távolabbi lehetőségekről és nagyon furcsa olyanokat olvasni vagy ismerőstől hallani, hogy nálam jóval fiatalabb közgazdászok Magyarországról egyetem után vagy pár év tapasztalattal Londonba, Dubaiba, stb... kijutnak szakmai állásokba.


Oké, ekkora valami nekem nyilván már nem játszik, nem is ez a célom.


De vajon ilyen kiváló szinten hogyan lehetne megtanulni angolul?


Meglepő az is, hogy ma már Budapesten rengeteg olyan közgazdász állás van, ami vagy teljesen angol nyelvű, vagy nagyon magas szintű angolt várnak el. És 23 éves fiatalok egyetem után ilyenekbe kerülnek.

Tehát ezek szerint bőven lehetséges.


Egy ideje erősen átnéztem a nyelvtant, összefoglaló tankönyvek segítségével.

Viszont a gyakorlati nyelvtudáshoz ezzel nem nagyon lettem közelebb.



Elnézést a hosszú leírásért és remélem senki nem úgy értékeli, hogy panaszkodom, mert nem célom, csak kicsit a dolgok hátterét is le akartam írni. Így kerekebb.

(Meg szerintem ha nem írtam volna le a hátterét, úgyis lett volna aki rákérdez. Jogosan.)



Tudom, akarni kell, szorgalom kell, kitartás kell.

Én ezt aláírom, de nyilván a gyakorlati nyelvtudáshoz a módszer is fontos, mert teljesen más mint amikor nyelvvizsgára készültünk szépen annak idején az iskolában.

És a papírt nem is rossz eredményekkel megkaptuk, de arra mondták, hogy Londonban meg sem tudnál szólalni vele.



2020. okt. 22. 21:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés alapján kb. 13 éve érettségizett a kérdezö - ezt szerintem te is ki tudtad volna számolni!
2020. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg, csak annyi mindent írt, hogy arra már nem is emlékeztem. 🙂
2020. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy ilyen soká válaszolok!


Az első öt válaszoló tanácsait köszönöm, meg fogom nézni ezeket!


Szerintetek ebből fel lehet fejleszteni olyan szintre, hogy akár munkát is tudnék végezni angol nyelven?


Mégegyszer köszönöm!

2020. okt. 25. 07:07
 14/18 A kérdező kommentje:

A többieknek pedig:

Igen, 2007-ben érettségiztem, utána mentem egyetemre rögtön.


Aki angol nyelvű képzésre járt az tényleg ne hasonlítsa már össze azzal aki magyar nyelven tanult! Evidens, hogy az teljesen más történet. De még a ma magyar nyelven tanuló közgazdász hallgatókhoz képest is teljesen más.



"Hogy a fenébe fértél hozzá szakmai anyagokhoz? De komolyan. Magyarul semmi nincs fönn, ami fönnvan, az meg nem jó. Minőségi hírekhez, szakkönyvekhez, kutatásokhoz alig(vagy inkább nem) lehet magyarul hozzájutni, ezt hogyan oldottad meg?"


Nem értem.

Nem PhD-ra jártam, milyen kutatások, minőségi hírek?


Nappalis egyetemi képzés volt.


Felvettük az órákat, bejártunk, jegyzeteltünk, feladatokat csináltunk. A tanár megmondta, hogy mi kell a vizsgára, ZH-ra, a könyv és a füzet.

A könyv természetesen magyar nyelvű volt. Könyvesboltban megvettük vagy kikölcsönöztük könyvtárból, esetleg fénymásoltuk.

Az órai anyag persze magyar nyelvű volt.


De milyen kutatások, hírek, szakmai anyagok?

A tanár megmondta mi kell és azt tanultuk meg.

Vizsgán, ZH-n utána ezt osztályozta.


Mint az egyetemen az emberek csinálják.


Nem titok, Szegeden volt.


De mi ebben az annyira furcsa?


Nem voltak még ott tanuló külföldiek sem, akikkel közös órákat lehetett volna felvenni.

A nyelvvizsgát persze meg kellett szerezni, meg is lett, de hol lehetett volna és hogy lehetett volna nyelvet, sőt nyelveket ténylegesen megtanulni használható szinten?


Egy átlag egyetem, lehet ma már nem ilyen, tíz éve ilyen volt. Szerintetek nem?


És messze nem a legalja, leggyengébb helyre jártam, szerintem.

2020. okt. 25. 07:15
 15/18 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy értettem a kérdést a szakmai anyagokról, hogy az egyetem utánra vonatkoznak: hogy tudod úgy normálisan végezni a munkádat, hogy nem olvasod rendszeresen az idegen nyelvű szakirodalmat?
2020. okt. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as által belinkelt oldalt használd, olvass el minden tanácsot is, amit a tanuláshoz ír, mert nagyon jól hasznosíthatóak.

A videóknál el tudod olvasni a szöveget, tudod mellé hallgatni a felolvasott szöveget is, akár megpróbálhatod együtt mondani vele, ezzel is gyakorlod a beszédet.

Ha egy alapszintü beszédkészséged van - meg a emglévö elméleti tudásod -, akkor semmi akadálya annak, hogy angolul véged a munkádat, a többi csak gyakorlat kérdése. Minél többet beszélsz valakikkal angolul, annál könnyebben fog menni.

2020. okt. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"Én úgy értettem a kérdést a szakmai anyagokról, hogy az egyetem utánra vonatkoznak: hogy tudod úgy normálisan végezni a munkádat, hogy nem olvasod rendszeresen az idegen nyelvű szakirodalmat?"



A kérdéseden is meglepődtem.

Mintha nem is ugyanebben az országban élnénk vagy a te munkád valami kutatómunka jellegű és mintha minden közgazdász olyat végezne.

Ezt nem odavágás szándékával írtam.


Hogy tudom végezni?

Ahogy a többiek is és nagyon sokan mások is?


Szakirodalmat egyetem után nem sokan olvasnak.


Csinálják a napi feladataikat a munkahelyen.


Híreket pedig újságok, esti híradó, stb..., de magyar nyelvű napilapok, TV-k, stb...

Ehhez nem kell idegennyelv.


Ha valami olyan fontos új jogszabály van (magyar nyelvű) ami érinti a munkánkat akkor arról tájékoztatást kapunk illetve ha nekünk magunknak is el kell olvasni, megtanulni, akkor megtesszük természetesen. De hát magyar nyelvű minden jogszabály.

2020. okt. 25. 08:45
 18/18 anonim ***** válasza:
69%
Vannak direkt ilyenre felkészítő kurzusok, illetve tanárok.
2020. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!