Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan lehetne elkezdeni...

Honnan lehetne elkezdeni teljesen az alapoktól a japán nyelvtanulást?

Figyelt kérdés

Érdeklődöm a japán nyelv és kultúra iránt, ez nagyrészt köszönhető néhány animének is, és tudom, hogy rengetegen emiatt kezdenek el japánt tanulni, de kissé engem is érdekel :D


Egyelőre csak érdeklődöm iránta, és az lenne a kérdésem, hogy például honnan tudnék elkezdeni japánul tanulni teljesen az alapoktól? Megnéztem pár oldalt és Dekiru nevű könyveket adta ki, meg valami hasonló japán nyelvkönyveket.


Továbbá még az lenne a kérdésem, hogy körülbelül mennyi idő alatt lehet elérni egy alapszintet? 1-2 év?



2020. nov. 4. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Attol fugg mennyi idot aldozol ra. 1 ev alatt alapszintre ellehet jutni. Mindenfelekeppen ajanlok nyelvkonyv hasznalatot, hogy erosek legyenek az alapok. Ha pesten laksz nyelvsuli is lehetoseg.
2020. nov. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dornstadter ***** válasza:
66%

Én mindenképpen azt ajánlom, hogy keress egy magántanárt, de minimum egy kis csoporttal induló tanfolyamot. Bár tudom sokan állítják az ellenkezőjét itt a GyK-n, de egy nyelvet, főleg egy japán kaliberű nehéz nyelvet, nem lehet egyedül rendesen megtanulni. Tankönyvből sem, hisz ahhoz is kell a tanár.

Még a hiragana-katakana amit egyedül meg lehet tanulni. Ha egyelőre csak szeretnél belekóstolni, akkor ezt el tudod kezdeni gyakorolni egyedül is. De amint belevágsz/vágnál a nyelvtanba (meg a kanjikba) is, ott már bizony kell a tanári segítség, magyarázat.


Egy alapszintet, ami szerintem a JLPT N4-es tudás, valóban olyan másfél-2 év alatt simán el lehet érni.

2020. nov. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek a 2-essel. Bár úgy látom a sok prolinak nem tetszik az igazság.
2020. nov. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Leírom, hogy hogyan tanultam, az elejétől kezdve egyedül.

Két tankönyvet próbáltam ki, a Dekirut, és Yamaji Masanori Japán nyelvkönyvét. Nekem a Dekiru nem jött be főképp a kialakítás miatt, az oldalak az iskolai angol könyv lapjaira emlékeztettek, de nem volt különösebb oka, hogy nem azt vettem végig, csak ennyi, neked attól még tetszhet.

A Yamaji Masanori féle könyv szerintem jól elmagyarázza a nyelvtant, viszont a szókincs az rettenet! A felsőfokú nyelvvizsgára nem kellenek ilyen szintű tudományokhoz kapcsolódó szavak, a kandzsi is csak fel van sorolva, azzal se lehet sokat kezdeni, de a nyelvtan az megfelelő, nagyjából N3 szintet lefedi (ezt onnan gondolom, hogy miután befejeztem a könyvet gond nélkül tudtam gyakorolni az N3 prep bookokat, nem volt benne sok új dolog, kivéve a szókincset)

A kandzsit elejétől kezdve a Megjegyezhető kandzsik című könyvből tanulom, különösebb gond nélkül össze tudtam eddig kötni őket a szavakkal, olvasatokkal.

Ha valamit ki kellett javítania valakinek, amiben nem voltam biztos, a Hellotalk alkalmazáson kértem segítséget, és nagyon kedvesen segítettek is bármiben.

Ezek után a Tobira című könyvet vettem át, amiben szintén semmi új nyelvtan nem volt nekem, viszont az olvasmányok érdekesek voltak, sok új szót is tanultam belőle.

Most jobban ráfeküdtem az anyanyelvi könyvekre, sorozatokra, ezekből választok mondatokat, az úgynevezett sentence minig módszert alkalmazva.

Könyvből az Another című horrort olvasom, biztos valakinek meg van az anime, először nagyon nehéz volt, de érzem a fejlődést, én minden szót kikeresek, odaírom mellé, a hasznosnak tűnő mondatokat, kifejezéseket rakom Ankiba.

Most belekezdtem unalomból az N2-es prep bookokba, ismétlésnek nagyon jó, néha találok benne új nyelvtant is.

Szerintem két fontos tényező van, az egyik, hogy tudsz-e angolul, mert egy idő után nem lesz magyar nyelvű anyag, a másik pedig, hogy tudod-e milyen tanulási módszer illik hozzád, én most a MattvsJapan által kifejlesztett MIA-val vegyítem a hagyományosat, nekem ez így pont megfelel.

Még a beszédre és az írásra szerettem volna kitérni, szerintem próbálj meg minél kevesebbet beszélni egyelőre, szerintem nagyon nagy hiba, hogy az elejétől pl. iskolákban erőltetik a speakinget, mert nagyon rosszul fog berögzülni minden, és nem biztos, hogy ki tudod majd javítani, hisz apró hibákért senki nem fog szólni( max egy tanár)

Szerintem van, aki nem tud egyedül megtanulni, nem hogy egy nyelvet, de nagyon semmit, de vannak olyanok is, akiknek nem jelent gondot. Más világban élünk, az internet tele van könyvekkel, videókkal, forrásokkal, ki kell használni őket.

Szóval, első lépésként azt tanácsolom, hogy Youtubeon vagy blogokon nézegesd, kik hogyan tanultak meg, és próbáld meg kiragadni az elemeket, amik úgy érzed neked beválnának.

2020. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!