Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után melyik nyelvet...

Angol után melyik nyelvet tanulnád?

Figyelt kérdés
Szóval angolból B2-es szinten vagyok, és nem tudom hogy milyen nyelvet tanuljak. Lehetőségeim: német, francia és japán. Na most a japánt ki is zárnám, egyrészt mert olyan nyelvet szeretnék tanulni, aminek később még hasznát veszem, nem ilyen hobbiszinten értem. Másrészt meg ugye sokkal lassabban tanulnék meg japánul mint németül vagy franciául, még a betűket is meg kellene tanulnom. Szóval szerintetek a németet vagy franciát tanuljak, melyik könnyebb és melyik hasonlít jobban az angolhoz? Esetleg mégis japánt?

2020. nov. 13. 11:14
A kérdező szavazást indított:
Német
Francia
Japán
47 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Német és az angol vidd fel felsőfokra.
2020. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Ugye csak hülyéskedsz? Nyilván a német a legkönnyebb, és az is hasonlít az angolhoz. De ha szeretnél kihívást, akkor francia. A kiejtésnél már csak a helyesírás nehezebb benne. De igazából csak rajtad múlik. Ha esetleg már tudod, hogy mivel akarsz foglalkozni, akkor az alapján is dönthetsz. Pl. ha az autóipar vonz, akkor szerintem német. Ha a divatipar, akkor francia.
2020. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Miért hülyéskednék? Szimplán csak feltettem egy kérdést, amire nem tudtam a választ. De azért köszi a válaszokat.
2020. nov. 13. 14:23
 4/12 anonim ***** válasza:
A franciával több hasonlóságot találsz, mert sok a közös szó. Némettel a hasonlóság nem egyértelmű, csak később találsz rá.
2020. nov. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Üzleti és karrier szempontből angol + egy kevésbé általánosan használt nyelv nyújtja a legjobb perspektívát, tehát a munkaerőpiacon ezzel leszel a legkeresetteb.


A cégnél, ahol dolgozom, angol tudás alapból elvárt, és azoknak van a legbiztosabb állásuk, akik pl oroszul vagy spanyolul tudnak - egyik sem olyan gyakori, mint a német vagy a francia.


Szóval én az angol mellé a japánt választanám. Sokkal többen tudnak németül vagy franciául, ez a tudás különleges, és kapóssá tesz a munkaerő piacon.

2020. nov. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyedül angolt.
2020. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
A B2 nem sokat ér, még a C1 is épp elmegy angol nyelvterületen.
2020. nov. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Szerintem németet tanulj. Itt, európában az éri meg a legjobban!


(U.I; és simán tanulnék japánt, már csak hobbi szinten is! Imádom azt az országot és a vele kapcsolatos dolgokat!)

2020. nov. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mojjo ***** válasza:
0%
Ahogy a hetes mondja. A B2 szint valós nyelvi szituációban, főleg anyanyelvűek előtt semmit nem ér. Első körben érdemes megtanulni rendesen angolul.
2020. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Angol után legszívesebben mongolt tanulnék.
2021. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!