Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor voltatok olyan szinten,...

Mikor voltatok olyan szinten, hogy eltudtatok olvasni egy idegen nyelvű könyvet?

Figyelt kérdés
Én B1 és B2-es szint között vagyok valahol angolból. Kaptam ajándékba egy angol nyelvű könyvet, aminek nagyon örülök. (Louisa May Alcott: Little Women).Angolul nézem a filmeket, sorozatokat és a YouTube videókat, ezeket megértem, viszont nem tudom hogy megértenék-e egy könyvet. Ti milyen nyelvtudással rendelkeztetek amikor először kiolvastatok egy idegen nyelvű könyvet?

2020. nov. 13. 21:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Erösen függ a könyv tipusától is.

Nekem eleinte a hobbijaimmal kapcsolatos könyvek könnyebben mentek, mert valamennyire tudtam, miröl lehetne szó, meg érdekeltek a köynben lévö új infók is.

Utána kezdtem általános témákban olvasni olyasmiket, amik érdekelnek és nem túl bonyolult a fogalmazás.

Kb. B1/2 környékén kezdtem tudni szórakoztató könyveket is olvasni, de csak olyat érdemes próbálni, az magyarul is érdekelne, különben csak szenvedés az egész.

Meg nekem sokat segít, ha felolvasom a szöveget - legalább is félhangosan, sokkal könnyebben meg lehet érteni.

2020. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
Én a Harry Potter-t (általában mindenki ezzel kezdi) B1 és B2 közötti szinten olvastam el. Szinte mindent megértettem belőle. Szerintem eltudsz majd a könyveddel boldogulni, ha nem akkor pedig probáljd más, könnyeb szövegű könyvet olvasni és majd ha már biztos vagy magadban térj vissza rá.
2020. dec. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!