Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek el egyedül...

Hogyan kezdjek el egyedül angolozni? Van tippetek?

Figyelt kérdés
Olyan középszinten vagyok, de nem használtam egy ideje, most mivel sok időm van nekiállnék, van valami ötlet, hogy hogyan? tanuljak szavakat, plusz feladatok vagy hogy?
2020. nov. 19. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szavak tanulása mindig hasznos, több témában tudsz akkor olvasni, beszélni. Mindenképp szétnéznék egy könyvesboltban a nyelvkönyvek között, hogy lássam melyiket érzem magamhoz elég közelinek.

Szóval használnék könyvet is. Plusz neten vannak videók, amik nyelvtant stb-t elmagyaráznak, listening gyakorló tesztek is vannak fent megoldással együtt.

Sok sikert.

2020. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szeretsz regényeket olvasni? Vagy akár csak novellákat? Én avval kezdeném. Vannak olyan könyvek, amiken meg van jelölve, hogy milyen szintű nyelvtudásúaknak ajánlott. Azt hiszem az Oxfordnak is vannak ilyen könnyített olvasmányai. De egy középszinttel szerintem simán neki lehet ugrani egy átlagos könyvnek is. Szóval ha szeretsz olvasni, én egy rövidebb regénnyel vagy pár novellával kezdenék, mivel nem használtad már egy ideje a nyelvet, ez egy remek ráhangolódás lenne.


Nyelvtanra én az English Grammar in Use című könyvet ajánlom Raymond Murphytől. Több kiadás is van, nekem a 4. van meg, de úgy látom sok helyen azt már nem lehet kapni. Mindenesetre ez a könyv egy kissé nagyobb kiadás, az 5. kiadást 11 ezerért láttam. Mindenesetre, hasznos könyv, nem olyan vékony, mindenféle nyelvtani cucc benne van, magyarázattal és sok gyakorló feladattal. Ha komolyan gondolod, szerintem mindenképp megéri rá beruházni.


Konkrét nyelvvizsgára készítő könyveket is beszerezhetsz, mert ott rendesen tudod a magnós feladatokat, a szövegértést is gyakorolni. Illetve ha érdekelnek a sorozatok vagy a filmek, azokat is érdemes nézni.


Illetve youtubeon is van sok csatorna, amik tök jók, tök jól eltudják magyarázni a nyelvtant, meg minden. Ez már mind attól függ, hogy jobban-e szeretsz könyvből tanulni vagy videókból.

2020. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. nov. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!