Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes lenne angol szépirodal...

Érdemes lenne angol szépirodalmat olvasnom szókincs bővítése céljából?

Figyelt kérdés

2020. dec. 6. 08:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A nyelvtanulás kategóriába akartam írni.
2020. dec. 6. 08:57
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes.
2020. dec. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Shakespeare művek mennyire lennének jó választás?

Tudom, hogy a nyelvezete nem éppen hétköznapi, de iskolás koromban nem nagyon olvastam és ha már pótlom a hiányosságaim, tehetném eredeti nyelven is.

Nagy nehézségekbe ütköznék?

2020. dec. 6. 09:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem az Oxford Advanced szótár az istenem, de Shakespeare-t olvasva kénytelen voltam néha a négykilós Webstert levenni a helyéről.

A nyelvtana sem a mostani B2 felkészítő tanfolyam szintje.

2020. dec. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem Shakespeare-t még ne. Vagyis lehet, de senki nem beszél már úgy. Szerintem jobb lenne valamilyen mai regény.
2020. dec. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

...szókincsbővítés céljából én hármat ajánlanék, persze feltételekkel:

1. Ha valóban pasi vagy, és elvagy a kalandos, háborús könyvekkel, akkor Alistair Maclean szinte bármelyik könyve

2. ha van humorérzéked (itt a neten kiderül, hogy alig van olyan, akinek van, most futottam bele egy fafejbe az Erzsébet királynős kérdésnél), akkor P. G. Wodehouse szinte bármelyik könyve.

3. Nekem kissé érdekfeszítetlenebbek voltak Peter Cheyney könyvei, de az is egy művelt író (kivéve a Lemmy Caution-os amerikai detektív ponyva utánzó művei, hát azok borzalmasak)

Shakespearet én kissé még félretolnám.

2020. dec. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, megfogadom a tanácsot!

Utolsó köszönöm a könyvajánlatokat! Olvasott embernektűnsz. Esetleg tudsz ajánlani valami olyat, aminek a témája tudomány, illete annak története és filozófiája?

Nyilván sok ilyen van, de ami a nyelvezetet illeti, nem biztos, hogy bármi megfelel.

2020. dec. 6. 09:36
 8/12 anonim ***** válasza:
6: Hello darkness my old friend...
2020. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8, ez az, ami rólad szól? Nekem is van kedvencem, amivel közösséget érzek, az a megkötöm lovamat.
2020. dec. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9: Meg Kazinczy, ha jól sejtem.
2020. dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!