Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vágjam a tanárom képébe,...

Hogy vágjam a tanárom képébe, hogy meg lett a nyelvizsgam, úgy hogy ne legyen egyértelmű, hogy dicsekedni akarok?

Figyelt kérdés

Nem rég voltam angolból nyelvvizsgázni és elég valószínű, hogy meg lesz. Nagyon utálom az osztályfőnököt és ő is engem. Ő a német tanárom, én meg angol nyelvből voltam, de azt sem nézné ki belőlem, nagyon meglepődne tőle. Ez ugye egyszerű lenne, ha csak simán bevinném a nyelvvizsgát és leraknám elé, mert ugye suliba asszem, amúgy is be kell vinni és beviszik a rendszerbe. Most pedig jó lenne online órán, amikor ott van az egész osztály és muszáj lenne dícsérnie, megjátszani, hogy örül neki és így persze már az is jó lenne, hogy az osztály is megtudja.

Mit kéne mondanom?

Pl.: Elnézést tanárnő,nemrég meg lett az angol nyelvvizsgám, van ezzel valami dolgom vagy csak, ha visszamentünk a suliba, akkor vigyem be?

Ez nem elég jó, mert egyértelműen nem kell vele semmit sem csinálni.

Mit mondjak akkor?



2020. dec. 9. 09:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Garantálom, hogy a tanár legfeljebb kicsit idegesítőnek talál téged, és amúgy abszolút nem érinti ez az a kis rivalizálás, amit kitaláltál magadnak.


Annyir fog mondani, hogy "Jó, gratulálok!", és kész. Az a tanár sem reagál másképp a nyelvvizsgára, akinek a kedvence vagy (tapasztalat).

2020. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Semmit ne csinálj. Örülj, hogy meglesz a nyelvvizsgád és csókolom.
2020. dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem érdekel, ha annyira nem érdeklem, de nem akkor is nagyon jó érzés lenne. Biztosan tudom, hogy nem néz ki ennyit belőlem és nagyon meglepődne rajta. Szeretném ezt látni az arcán, plusz utána lehet, hogy ő is máshogy állna hozzám, nem nézne hülyének, mert tényleg nem vagyok az.

Nekem ez örömet okozna, ha tudsz segíteni, van ötleted, akkor azt légyszíves írd meg, ha meg nincs, akkor ne írj semmit.

2020. dec. 9. 10:11
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Hany éves vagy, kis barátom?


Unod az életed és nem tudod magadat mivel elfoglalni?

2020. dec. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Tanárnő, képzelje meg lett az angol nyelvvizsgám! Csak így mondd be. Vagy esetleg szólj az egyik haverodnak, hogy valahogy terelje el a témát a nyelvvizsgák felé, és akkor neked így órán hirtelen eszedbe jut, hogy neked meglett, és elmondod.

De ha még nem kaptad meg az eredményt, akkor hogy vagy olyan biztos benne, hogy meglett? Aztán ott dicsekednél, később meg kiderülne, hogy hopp, pont nem jó.

2020. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Még nem most akarom elmondani, csak ha tényleg meg lesz, csak most jutott eszembe a kerdes.

Amugy koszi a valaszt utolso!

2020. dec. 9. 10:30
 7/19 anonim ***** válasza:
20%

Tehát nem is biztos még, hogy sikerült.


Szerintem megbuktál ám. Nem a semmiért mondja, hogy semmi esélyed. Ő szakmai szemmel jobban látja.

2020. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%

Én elkezdtem neki panaszkodni, hogy mennyire nehéz volt a nyelvvizsgám... Rákérdezett hogy milyen nyelvvizsga én meg mondtam hogy az angol, de szerencsére meglett. Utána egy két napig full vörös fejjel nézett rám. Csak megjegyzem, nála 2es voltam, úgy, hogy a simple presentet vettük szakközép 11.osztályában is.

Szóval hajrá.

2020. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

“Nem rég voltam angolból nyelvvizsgázni és elég valószínű, hogy meg lesz.“


Haha, csak nehogy seggre essél!

2020. dec. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Családunkban is volt ilyen eset. Angol nyelvtagozatos volt középiskolában a gyerekem. Negyedikben bejelentkezett középfokú nyelvvizsgára és mondta a tanárnak, aki erre válaszolva: hát nem hiszem, hogy sikerülni fog neked. Milyen tanár az aki ahelyett, hogy bátorítaná,biztatná a gyereket, inkább elbizonytalanítja? Jó el is vette az önbizalmát ezzel, mert kijőve a vizsgáról a gyerek is úgy érezte, hogy nem sikerült. Mivel felvételi pontszerzés miatt mindenképpen meg akarta szerezni a nyelvvizsgát, gyorsan bejelentkezett a legközelebbi vizsgára, mielőtt még ki sem jött az eredmény. El is ment a vizsgára. 1-2 napra rá kijött az eredmény z első vizsgára, hogy sikerült neki, sőtt a második is sikerült. Na ő nem teketóriázott az első adandó alkalommal bemutatta a tanárnak a papírt. Otthon: anyu, ha láttad volna a tanár vörös fejét, de híztam vagy 2 kilót, olyan jól esett....

És milyen jó volt neki, hogy utána már nem kellett angolra bejárnia, helyette készülhetett tantárgyból az érettségire.

Ezt csak azért írtam le, hogy

te se legyél szívbajos, nyugodtan dicsekedjél csak el vele.

Ez 1989-ben történt, még mielőtt valaki nekem esne, hogy a nyelvvizsgák nem is vannak.

2020. dec. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!