Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek angol, spanyol és...

Szerintetek angol, spanyol és olasz nyelv után egyértelműen a franciát kéne tanulnom német helyett?

Figyelt kérdés
Franciát vagy németet szeretnék tanulni, mivel a terveim között szerepel hogy Svájcban éljek. Tudom az ottani német más mint a németországi német, viszont sok fontos nagyváros (pl. Zürich, Bern, Bázel) is német nyelvűek. A franciával viszont határozottan könnyebb dolgom lenne, az írott nyelv és a nyelvtana olasz és spanyol után kb adja magát, és a francia területen is vannak nagyvárosok. És a francia talán jobban is tetszik.

2018. aug. 19. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
4 évig éltem Svájcban (Ticino kantonban) még az idős trafikos néni is beszélt angolul. Viszont például Zürichben nem tudtam útbaigazítást kérni olaszul, mert senki nem beszélte a nyelvet a megszólítottak közül, angollal ott is előbb megértettem magam. Ha jobban tetszik a francia, ne erőlködj a némettel, angolul mindenki meg fog érteni, illetve ha te felajánlasz nekik 3 nyelvet, de ők csak németül tudnak, az nem a te szégyened :D
2018. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😉
2018. aug. 19. 22:12
 3/4 anonim válasza:
0%
A francia ugyanolyan szar, mint a német.
2018. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bogyobigyo26 válasza:
Én is franciát szeretnék tanulni, a német már tanulom, egy év múlva megyek nyelvvizsgára, nem olyan nehéz mint mondják és én nagyon szeretem, elég logikus nyelv,a franciát nem tudom, de kevesebb helyen tudod használni, én inkább németet tanulnék
2019. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!