Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hollandosok! Tényleg "egyszerű...

Hollandosok! Tényleg "egyszerűbb" német után hollandot tanulni?

Figyelt kérdés
Angol és német szakot végeztem, gondoltam belevágok a hollandba. Nagyon más a holland, mint a német? Tényleg jelentős előnyt jelent, hogy németes voltam?

#hollandtanulás
2020. dec. 12. 07:10
A kérdező szavazást indított:
Segít egy kicsit, de nem sokat, mint bármelyik másik nyelv ebből a nyelvcsaládból Európában.
Elég sokat gyorsít ahhoz képest, ha 0-ról indulnál.
Egyáltalán nincs köze, ezért másik nyelv.
14 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a német rengeteget segített. Sok a hasonlóság a ragozás és a szavak között.


Az elején a két nyelv közelsége miatt be is kavart a hasonlóság - pár hónap múlva már nem volt gond. :)

2020. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélek hollandul, de németül és angolul igen. Leírva értem a holland szavak nagyrészét, szóval biztos vagyok benne, hogy segít!
2020. dec. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
A holland olyan, mintha az angol, a német és a búr orgiázott volna. (Igaz, a búrt holland telepesek vitték Dél-Afrikába anno.) Igen, egyértelműen könnyebb úgy.
2020. dec. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!