Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül meglehet tanulni egy...

Egyedül meglehet tanulni egy nyelvet tanari segítség nélkül? Milyen szinten? (spanyolrol lenne szó)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék megtanulni spanyolul, de időm és kedvem sincs nagyon elmenni nyelviskolába, plusz nem tudom mennyibe kerülne de nem szeretnék több 10 ezer forintokat kiadni most.

Tudom tudom, valaki biztos jön hogy töltsd le a duolingót és kész. Persze tudom, hogy az a legkönnyebb de azért mellé más is kell szerintem.

Gondoltam veszek ilyen spanyol nyelvkönyveket, biztos segítenek.

Valakinek ezzel tapasztalata? Milyen szintre lehet eljutni kb?

Olaszul tanulok jelenleg gimiben, az már nagyából jól megy, nyár elején szeretnék egy középfokú nyelvvizsgát. Tényleg sokkal könnyebb spanyolt olasz után tanulni vagy fordítva?

előre is nagyon köszönöm az értelmes válaszokat.



2020. dec. 13. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

Az olasz után simán meg lehet tanulni a spanyolt B2-re. (van olaszból C1-em)

A Gaál Ottó féle kreatív nyelvtanulás tananyagot javaslom.

2020. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Szia, én minden tanári segítség nélkül teljesen autodidakta módon tanultam meg spanyolul, tavaly tettem le a DELE C1-es nyelvvizsgát, úgyhogy egyáltalán nem lehetetlen. A Duolingo-t nem ajánlom, mert egy katyvaszt tanít, szerezz be inkább könyveket (Pons tankönyvcsalád könyveit ajánlom, Colores-t semmiképp, tele van hibákkal és hiányosságokkal) és azokkal szedj magadra egy kis alap szókincset és nyelvtant, utána kezdj el anyanyelviekkel beszélgetni, én is így csináltam. Ha van még kérdésed írj privátban nyugodtan.
2020. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én olaszul és spanyolul is erős felsőfokon beszélek és egyetértek a második válaszaival. Igazàból teljesen mindegy melyiket tanulod előbb, mind a két nyelvben más a könnyebb és más a nehezebb. A hinative applikációt tudom ajánlani, ott anyanyelviektől kérdezhetsz, ha valamit nem értesz. Plusz filmek nézése is hasznos, viszont lehet jobb lenne kiválasztanod melyik ország spanyolját szeretnéd megtanulni, mert van különbség egy mexikói, argentín, chilei és spanyolországi spanyol között. Nyelvtanilag is. Én autodidakta módon kb b1-b2-ig tanultam meg ami a szókincset illeti, a nyelvtan miatt kellett tanár. (Mert emelt érettségit akartam tenni spanyol szak miatt.) Ami fontos lehet még az az, hogy ne az olasz logikája szerint tanuld a spanyolt, mert hiàba hasonlít becsapós lehet. (Persze sokat segít is.)
2020. dec. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :))
2020. dec. 14. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!