Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetem a legjobb...

Hogyan fejleszthetem a legjobban az angol hallás utáni értésemet?

Figyelt kérdés

Jelenleg önállóan tanulok, viszont egynyelvű anyagot használok.


Fejleszteni szeretném a hallás utáni értésemet, arra gondoltam hogy mindennap megnézek Youtube-on különféle videókat, interjúkat stb. felirattal illetve a kedvenc zenéimnek a dalszövegeit olvasom, miközben hallgatom... Vagy ennél van jobb ötletetek? Köszönöm.


2020. dec. 14. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy úgy nézd, először megnézed felirat nélkül és megpróbálod megérteni, hogy miről van benne szó. Utàna megnézed és kijegyzeteled belőle amiket értesz. (Ha 2 dolog akkor annyi). És ezt addig ismétled, amíg a lehető legtöbbet sikerült kiérteni. (Biztos lesz még az ötödik hallgatàs után is olyan ami új .) Majd a legvégén le tudod magad ellenőrizni felirattal, de inkàbb az angol feliratot ajánlom az ellenőrzéshez. A felirat olvasását nem javaslom semmiképp.
2020. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített, hogy az angol videókat felirattal néztem, így megszokta a fülem, hogy melyik szót hogyan ejtik amikor sietve csak elhadarják.
2020. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Ha van kedvenc sorozatod, azt nézd angolul. Az a lényeg, hogy ne görcsösen nézz valamit, hanem kedvtelésből. Egyik ismerősömnek a Jóbarátok nézése után fejlődött nagyon sokat az akcentusa. Még a Modern Familyt tudom ajánlani, annak is könnyű a nyelvezete.
2020. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is sorozatot nézz. Kezdheted felirattal, aztán mikor már jól értesz mindent, megpróbálhatod felirat nélkül. De ahogy az előző is mondta, a lényeg, hogy érdekeljen az, amit nézel, és ne görcsölj rá. :))
2020. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!