Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek közül melyiket válasszam...

Ezek közül melyiket válasszam második nyelvnek?

Figyelt kérdés

Nem tudok választani.

Az első nyelv mint már jó pár éve, az angol lesz.

Viszont ahhoz mondhatni sík hülye vagyok..


De választanom kéne, hogy ezek közül melyik legyen a második nyelv amit tanulok.


Német, orosz, olasz, holland.


(Nagyon nehezen tanulok nyelveket, és nincs érzékem szinte semmi ilyenhez)



2020. dec. 22. 18:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
26%
Én a németet választanám
2020. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Orosz vagy olasz.

Talán az oroszt könnyebb tanulni.

2020. dec. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
96%
Német vagy orosz, ami fontos lehet és hasznát tudod venni
2020. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%
német, nekem az orosztól öt perc alatt elfolyik az agyam, pedig szép nyelv és nagyon akarom, de nehéz... (az olasz meg a holland akkor opció, ha oda akarsz járni nyaralni vagy költözni, máshogy nem)
2020. dec. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

A hollandnak nem látom értelmét, csak ha ott akarsz élni.

A németnek és orosznak van a legtöbb értelme. Talán a német fontosabb itthon. Én olaszul tanultam, meg is van a C1, de most már nem azt tanulnám, szóval azt nem ajánlom. Annak is csak akkor van értelme, ha odaköltözöl. Esetleg még egészségügyben jön jól, mert érteni fogod a latint.

Amúgy meg ha angolul tudsz nagyon jól, akkor elég jól elleszel bárhol. Szóval én nem kezdenék el második nyelvet, amíg az angol nem megy.

2020. dec. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Röviden: NÉMET


Részletekbe menően az alábbi sorrendiséget állítanám fel:


1) Német - Az angol után a leggyakrabban kért nyelv állásportálokon.


2) Orosz - Egyre több multinacionális cégnél előny (nem követelmény) és az angol - orosz páros ütős.


3) Olasz - Szuper nyelv, gyorsan lehet vele haladni.


4) Holland - Az angol után könnyű, de a 4 opció közül a legkevésbé használható.


Hollandiában élek, de angollal tökéletesen lehet boldogulni, dolgozni (irodai munka) és ügyeket intézni. Az olasz nagy szerelem volt - C1 megvan, de ritkán használom. Az orosz nekem kemény volt, nem is jutottam vele sokra. A német pedig tényleg hasznos - de Hollandiában nem sokszor használható.

2020. dec. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több nyelvész ismerősöm is azt mondta, hogy angolt és németet csak akkor tanulj egyszerre, ha az előbb elkezdett jól megy, mert hasonlítanak és könnyen össze lehet keverni. De németet sose tanultam, szóval ezt se megerősíteni se cáfolni nem tudom.

Olasz elvileg könnyebb, mint a többi nyelv, de ezzel kapcsolatban nem nagyon van tapasztalatom, szóval lehet, hogy hülyeséget beszélek.

Orosz szerintem annyira nem nehéz, bár én hatalmas motivációval tanultam, szóval lehet, hogy csak ezért gondolom ezt.

2020. dec. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs olyan opció, hogy nem tanulok második nyelvet.


Kötelező.


Eddigiek alapján olaszt fogok második nyelvként tanulni, mivel elvileg könnyebb mint a többi.


És mivel az angolt fogom előre helyezni, és inkább azt tanulni. Nem érdekel melyik fontos nyelv ezek közül, hogy azt azért kéne tanulnom mert majd milyen jól jön.


Hisz, ha nem megy, akkor csak szenvedni fogok tőle.

Főleg így, hogy az angol se megy.


De köszönöm a válaszokat ^^

2020. dec. 27. 04:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt válaszd, amihez kedved van.
2020. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát én angol után olaszul tanultam tudatosan, ugyanis terveim voltak vele. Nyaralás, sőt dolgoztam is vele. Nekem könnyű volt, mivel nagyon odatettem magam, viszont én nem mondanám könnyű nyelvnek, csupán a logikus felépítése adhat okot a könnyebbségre.

Az olasz tanuláshoz azonban szükség van egy alapfokú angol tudásra, mivel az olasz (sajnos) egyre több angol szót használ a beszédben és írásban is...

2020. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!