Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 után C1 vagy Olasz B2?

Angol B2 után C1 vagy Olasz B2?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly csináltam Angol B2 nyelvvizsgát (70-80% körüli volt ha jól emlékszem.. a beszéd nagyon jól sikerült a nyelvtani rész ami kicsit lehúzta, a nyelvtant sosem "magoltam" be, inkább "érzésre csináltam")

azóta nem használtam, de már újra elkezdtem híreket olvasni, filmeket nézni angolul/

Ebben az eseteben (Msc tanulmányok miatt) mondjuk durván egy év alatt az angolt felhozni C1-re vagy az Olaszt 0-ról elkezdeni felhozni B2-re tűnik reálisabbnak?



2021. jan. 25. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Én a C1-es verziót választanám. Nem tanultam olaszul, de unokatesóm és pár barátom igen, és ők szidták rendesen (jó nyelvérzékűek), úgyhogy már emiatt is inkább azt mondanám, hogy a biztos angolt fejleszteném tovább. Nekem lassan 4 éve van C1 -em és nem volt annyira nehéz, mint beharangozták. Erős B2 vizsgád volt, szóval ha aktívan foglalkozol a nyelvvel simán összejöhet a C1.

Az olasz is plusz pont lehet, főleg melónál, de szerintem alap nélkül feszített menet lenne a középfok.

2021. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A C1 hamarabb elérhető így.
2021. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én angol C1re fél év alatt készültem fel B2ről, míg az olasz B2es nyelvvizsgát most raktam le, ‘19 májusában kezdtem el tanulni. Tehát az angolra szavazok én is.
2021. jan. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben az angolt javasolnám, ha nincs és nem is volt előtte olasz tudás. Nálam angol-olasz van B2-es szinten, viszont az angol már sokat kopott ugyanis nem használom.
2021. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp egy angol C1 előbb, utána nyugodtan jöhet az olasz. Nálam így van és hát az angol után minden nyelv lényegesen nehezebb még az olasz is, ezért rendesen szenvedek vele.
2021. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, előbb az angol, de utána jöhet az olasz! Nagyon sok a hasonlóság a két nyelv között, egy csomó szó hasonló, szerintem viszonylag könnyen tanulható, persze időt kell neki hagyni
2021. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!