Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban haszontalan lenne...

Valóban haszontalan lenne felsőfokon az anglisztikát választani?

Figyelt kérdés
Fiam jó angolból és logikus lenne, ha középiskola után ezt tanulná. Viszont jöttek olyan tanácsok, hogy elvesztegetett évek lennének az anglisztikával foglalkozni és inkább az infó felé orientálódik.

2021. jan. 29. 04:21
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
48%

#17-es, 2010-ben végeztem, random gimnáziumi tanárként kezdtem, nulla kapcsolattal. Mondjuk a belem kidolgoztam pár évig, de meg is lett az eredménye. 34 vagyok :)

Amúgy nem is értem. Miért lenne alapvetés, hogy egy anglisztika diplomával banki vagy gazdasági pozíciót kapjál? Hát hiszen nem azt tanultad! Még szép, hogy a gazdasági, pénzügyi vagy egyéb szakirányú végzettséggel rendelkező jelentkezőt választják majd.

Ez kb. olyan, mint azon sírni, hogy gimiben jól ment az atlétika, el is végeztem utána a testnevelés-rekreáció szakot, erre nem vesznek fel az Opera balettkarába még tartaléknak se. Pedig milyen szépen spárgázom. Biztos azért, mert nincs protekcióm... Iskolában tesit tanítani persze nem akarok (hogyisne, felkopna az állam, felháborító még a gondolat is), a szemetek nem vesznek fel balerinának, marad a butik.

Tanulság: a testnevelés szak értéktelen, mert sose kapsz vele zsíros első táncos állást.

(TUDOM, hogy a testneveléssel mennyi mindent lehet kezdeni, itt most kizárólag szemléltetés volt a célom.)

A szakokat arra kell használni, amire valók.

Az anglisztika az nem egyenlő egy gigantikus nyelvtanfolyammal - és ezzel szerintem, bármilyen vicces, elég sokan nincsenek tisztában. Ha valaki nem akar magával a nyelvvel foglalkozni (tanítani főleg, emellett fordítani, kutatni, publikálni stb.) akkor nem ide kell jönni, ennyi az egész.

#13, #16 voltam.

2021. febr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!