Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék 18 éves koromra...

Hogyan tudnék 18 éves koromra megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg 16 éves vagyok, és kaptam egy ajánlatot egy családi baráttól, hogyha betöltöm a 18-at, és megtanulok angolul dolgozhatok fele. Filmrendező, én is ebben a szakmában szeretnék majd elhelyezkedni később, ezért ez egy nagyon jó lehetőség lenne. Szóval meg kell tanulnom angolul. Van alapom, el tudok makogni angolul, és nem tudom milyen szinten tartok, de 6. osztálytól jártam angol szakkörre, egyébként ovitól kezdve, most gimiben is németet tanulok. Ennek örülök, mert az angol tanár az iskolánkban úgy sem túl jó, szóval nem sajnálom hogy németes vagyok. A német ha akarnék nyelvvizsgát a középszint biztosra meglenne. Ezért gondolom hogy az angol, azért csak nem lenne olyan nehéz számomra. Az alapra szeretnék felépíteni egy erős középfokot, vagy egy gyengébb felsőfokot. A makogásból magabiztos mondatokat szeretnék elérni. A Duolingo-ban kb. a negyedénél tartok, nem tudom hogy megérné-e kivinni 100%-ra. Azt mondják az tényleg egy erős alapot tud adni, arra lehet építkezni. Emellett Netflixen átálltam arra, hogyha van egy sorozatnál szinkron akkor is angolul nézem magyar felirattal, de addig még nem jutottam el, hogy felirat nélkül. Mostanában gondolkoztam rajta, hogy a Harry Potter első részét letölteném angolul, és a szavakat kiszótárazgatva tanulnék. De sajnos magamat ismerve, elég hamar megunnám... A családomban nincs senki akivel tudnék gyakorolni, pech... Magántanáron gondolkoztam, de szeretném magamnak elérni az erős középszintet. Emellett nincs túl sok pénzem minden óráért 5 ezret fizetni magántanárnak. Lehet nyelvtan szempontjából ez lenne a tuti, mert filmekből nem fogom érteni a nyelvtant, de mint mondtam nincs pénzem.


Szóval két év alatt szeretnék elérni egy erős közepet. Folytassam a Duolingo-t, vagy mit tudnátok ajánlani? Nézegessek YouTube-on oktató videókat, vagy hogyan tudnám elérni?

Köszönöm!



2021. febr. 8. 23:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Elszántság kérdése...

pár ötlet a Youtube-ról:

Könnyen Gyorsan Angolul https://www.youtube.com/channel/UCEOFD4QjKFcxnvZeWk7yPKg

Sherlock Holmes 1/7 „Botrány Bohémiában” Villám Angol 1. epizód, Relaxa Kft.

https://www.youtube.com/watch?v=4-Etz3JDtvY&list=PLIG7Se82AZ..

Bármely olyan tankönyv amelyikben benne van a feladatok/gyakorlatok megoldása + van hanganyag.(pl Báti-Véges Angol nyelvkönyv kezdőknek)

Egy másik app a Duolingo utánra: Xeropan [link]

Ennél a kérdésnél van még pár jó ötlet: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2021. febr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!