Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit ajánlotok B2 Angol nyelvvi...

Mit ajánlotok B2 Angol nyelvvizsgára való felkészülés iránt?

Figyelt kérdés
Kicsivel több, mint 1 hónap van vissza és nem érzem magam készen. A nyelvtanom jó és tudom is használni, csak beszédben mindig túl gondolom. Nagyon parázok, hogy nem fog sikerülni. Hallás utánimat mivel tudnám fejleszteni? Szövegértésem megfelelő. Illetve a szókincs az ami kicsit hiányosabb, a legtöbb szót ismerem, csak a szinonímáit nem.

2021. febr. 28. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Oktatas.hu-n van fenn emelt angol érettségi all in all, az segíthet még.
2021. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Attól függ milyen nyelvvizsgára mész.

EuroExam oldalán például van letölthető hallás értés amit ki tudsz tölteni.

Előttem válaszoló írta az angol érettségiket, azok is hasznosak tudnak lenni e téren.

Beszédben pedig nekem azt mondták, hogy mindig csak azt mondjam amiben biztos vagyok. Biztos sok mindent tudsz már te is, de úgymond "gondolkozz angolul", és azt mondd ki, ami úgy eszedbe jut, ne menj bele olyanokba, amiket magyarul ki tudnál mondani, de nem tudod átfordítani angolra.

Ja és igen, ha el is akadsz, vagy valamit észreveszel, hogy rosszul mondasz, menj tovább, a lényeg, hogy folyékonyan beszélj, lehetőleg minél többet.

2021. márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Beszélj nagyon sokat angolul, az javít a kommunikációs készségeken és önbizalmat is ad. Érdemes lehet elmenni valami beszédcentrikus tanárhoz, vagy angolul nagyon jól tudó családtaggal, baráttal beszélgeni.
2021. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!