Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Második nyelvnek spanyol vagy...

Második nyelvnek spanyol vagy olasz jobb? (első az angol)

Figyelt kérdés
A német nem opció

2021. márc. 2. 18:53
A kérdező szavazást indított:
spanyol
olasz
41 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
A spanyol könnyebb, és valamivel hasznosabb is az olasznál. (=többen beszélik)
2021. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Tök egyforma a kettő nehézségre, tanultam mindkettőt, ugyanaz pepitában. Spanyolt többen beszélik, ez igaz, csak a bolygó másik felén, így kb. mindegy ez az érv, mert ahol spanyolul beszélnek, ott is angolul fogsz dolgozni, meg olaszban is, ha esetleg ez a célod később. Azt tanuld, amelyik jobban tetszik hangzásra (szerintem speciel az olasz szebb).
2021. márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Az előttem szólónak igaza lenne ha a spanyolajkú és olasz nyelvű területek angol nyelvtudása magas lenne, de, ezzel szemben (főleg Spanyolországban és Olaszországban) elég alacsony számú az angolt magas szinten beszélők száma. Ettől függetlenül mindkettő "kuriózum" lehet Magyarországon (én speciel igen kevés spanyolul jól beszélő emberrel találkoztam, természetesen a tanárokat leszámítva, habár a nem egyetemi spanyoltanárok is hagynak némi kivetnivalót maguk után...), tekintve, hogy mindenki azt hiszi, hogy az angolon és a németen kívül nem létezik más nyelv, szóval ha jó helyen keresgélsz akár munkahelyen is tudod hasznosítani (az SSC-rol és tolmács fordító munkakörökről nem is beszélve).
2021. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem itthon egyformán lehet őket hasznosítani.

Egyébként hasonló nyelvek,mind a ketten az újlatin nyelvcsaládban tartoznak.

2021. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

"Az előttem szólónak igaza lenne ha a spanyolajkú és olasz nyelvű területek angol nyelvtudása magas lenne"


Annyiban igazad van, hogy én diplomás állásokban vagyok otthon, IT területen és ott angolon kívül más nem kell. Olaszban és Spanyolban sem. A gyümölcsszedő órabéresekre nincs rálátásom, de kétlem, hogy azok meg tolnák a helyi akcenttel a nyelvet. Szóval...

2021. márc. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Köszönöm szépen, hogy megcsillogtattad tudásod a diplomás állások kapcsán, ráadásul IT területen... Durva lenne, ha pont egy ezzel foglalkozó egyén nem tudna angolul:D Én nekem SSC-re és multis munkakörökre van rálátásom (nem IT, de ugyanúgy igényel diplomát;)) és ezeknél igenis előfordul, hogy kellenek többnyelvű kommunikátorok, nem véletlenül.

Szóval (csak, hogy a te szavaiddal éljek) a felvágásod ellenére is ugyanannyira nincs igazad, mint azelőtt, mivel egy ilyen specifikusan angolszász munkakörben nem csoda, hogy tudnak angolul a delikvensek...

2021. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igazából gimnáziumi továbbtanulás miatt kérdezem.
2021. márc. 3. 16:25
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

Mindkettő nyelv teljesen felesleges és használhatatlan. Olaszból érettségiztem 30 éve, és az elmúlt 30 évben egyszer lett volna szükségem rá, amikor egy angolul nem tudó idősebb olasz házaspárnak segítettem jegyet venni BKV automatából. Egyébként nemzetközi menedzser vagyok, folyamatosan külföldön vagyok és utazgatok, és sok spanyollal dolgozom együtt -- angolul. Épp most fejeztem be egy 1 órást hívást egy spanyol kollégával. Mindenki tud angolul spanyolországban, a konyhásaink is (vannak spanyol alkalmazottak lent a kantinban [Németország]).


Szóval visszatérve, teljesen felesleges bármelyik nyelven megtanulni, a gyerekem most jelentkezett gimnáziumokba és a spanyolt be se írtuk, az olaszt meg a leges-legutolsó helyre 11-ediknek, ha minden kötél szakad.


Ha latin nyelven akarsz tanulni, akkor a FRANCIA az, amire még szükség lehet -- Franciaországban, Luxembourgban, Svájcban, Afrika nagy részén és az arab országokban. Brüsszelben. És a franciák nagyon jók IT-ben is, sok a híres francia programozó és nagyon jó egyetemeik vannak. A francia kultúra valami eszméletlenül gazdag. És a francia nyelv meg gyönyörű.


Ha nem francia, akkor meg japán, arab, esetleg orosz, ezeknek még mindig nagyobb hasznuk van, mint az olasznak vagy spanyolnak.


Igen ismerem a spanyol melletti érveket. Tárgyalhatsz a mexikói drogkartellel ha fogságba ejtenek, vagy jól jöhet Chilében ha eltévedsz az erdőben. Ez igaz.

2021. ápr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%

Nem egy embert ismerek aki egy spanyol nyelvű ország nagykövetségén dolgozik és mégis megkeres több mint 500 ezret, anélkül, hogy drogkartellekkel kommunikálna;D A rasszista, sztereotíp és mocskolódó hozzászólásod csak a szegényes ismereteidről ad tanúbizonyságot (és még szépen fogalmaztam), de egyáltalán nem releváns "érvedet" ha ezt lehet annak nevezni, nem bizonyítja. Egyébként Chileben sem sűrűn tévedsz el az erdőben, mert elég magas szintű infrastruktúra jellemzi az országot (ezt valahogy Magyarországról nem igazán lehet elmondani, mert még a drága fővárosunk is borzalmas ezen a téren).

Abban egyetértek, hogy a francia nyelv is lehet fontos (leginkább Európában), de ezzel kapcsolatban is téveszméid vannak (nem meglepő egyébként): Luxemburg, Svájc mindenekelőtt többnyelvű országok és egyikben SEM a francia a legfontosabb nyelv. Hozod az arab országokat, hát erre azért kíváncsi lennék, mert Tunézián és Marokkón kívül nem igazán lesz olyan arab ország, ahol jelen van a francia nyelv (és ezekben sem úgy ahogy te gondolod; Marokkóban például a darija-t használják leginkább a hétköznapi életben, míg az arabot a formálisabb kontextusokban).

Kultúráról és nyelvről csak annyit, hogy az relatív mi gyönyörű és mi nem, én például, enyhén rosszul vagyok ha már egy francia szót meghallok, de ettől függetlenül nem becsülöm le a nyelv fontosságát és nem dobálózok szánalmas sztereotípiákkal, mint te:D Gondolom sosem olvastam olasz vagy spanyol szépirodalmat, de azért jó magyar létedre azt hiszed mindenhez is értesz...

2021. ápr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
*olvastál, míg mielőtt belekötsz az elírásomba;D
2021. ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!