Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg legalább...

Hogyan tanuljak meg legalább egy nyelven?

Figyelt kérdés

Világéletemben ötös tanuló voltam mindenből,kivéve a nyelveket.Gimnáziumban a német mellett már angolt is tanultam,de heti2X kellett mennem különtanárhoz,hogy legalább hármas meglegyen.Németből érettségiztem,de csak kettes lett.

Régi vágyam,hogy patológus,vagy sebész legyek,de a nyelv miatt nem mertem nemhogy orvosira,de más egyetemre sem jelentkezni.Bár igaz,hogy biológiából emeltszinten érettségiztem és 92%-os lett.

De ha nincs nyelvvizsgám,nincs diploma:(

Nagyon tetszik a spanyol nyelv,de nem merem elkezdeni tanulni,hiszen kivagyok ezekkel a nyelvekkel.:(

Az orvosiról már álmodni sem merek(bár kémiából is mindig ötös voltam)

Most elmegyek egy 2 éves jogi asszisztensi képzésre,de úgy,hogy nem is érdekel.Nem tudom,hogy utána hogyan tovább.Nagyon el vagyok keseredve:(


2010. aug. 19. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs nyelvvizsgád, tényleg elég rossz helyzetben vagy. Gyakorló nyelvtanárként azt tudom mondani, hogy nincs elveszett ember, csak lusta. Van, akinek könnyebben megy az idegen nyelv tanulása, van, akinek meg kell szenvednie vele, mert nem látja a nyelv logikáját.

Szorgalommal azonban meg lehet tanulni egy nyelvet, és általában itt véreznek el az emberek.

Volt egyszer egy tanítványom, akinek borzasztó rossz nyelvérzéke volt. Neki is a diplomához kellett a nyelvvizsga, több nyelvbe is belekezdett, de egyiket sem tanulta tovább fél évnél. Állítása szerint "nehéz volt".

Ahogy elkezdtünk tanulni heti háromszor másfél órában, jöttek az eredmények. Nagyon lassú volt a felfogása, minden egyes szót harmincszor el kellett mondanom neki, de képtelen volt megjegyezni. A következő órára már nem tudta. Primitív ragozásokat sem volt képes megjegyezni, másfél év után is összekeverte a létigét a birtokigével. Olvasni csak szótagolva tudott, hibásan.

Én persze bátorítottam, szorgalomra ösztönöztem, de egy idő után annyira elege lett abból, hogy nem jön az eredmény, hogy elkezdte hanyagolni a házi feladatot, nem tanult, én pedig azt vettem észre, hogy falra hányt borsó, amit mondok neki. Fizikailag ott volt az órán, lelkileg nem. Ezt megjegyeztem neki, elismerte, hogy a szorgalma már régen nem olyan, mint volt. Bevallotta, hogy nem fordít annyi időt a tanulásra, amennyit kellene. Sőt, valójában egyáltalán nem fordít időt a tanulásra, az egyetemi teendőivel indokolta ezt, még tanítási szünetben is.

Azt hiszem, ez volt az egyetlen kudarcom az praxisom során. Soha nem találkoztam még ilyen hozzáállással, és szent meggyőződésem, hogy itt a hozzáállás volt a hiba. Amíg minden egyes nap leült a tanítványom tanulni, addig képes volt megjegyezni dolgokat. Ha kihagyott három napot, már bemutatkozni sem volt képes az adott nyelven. Ez lehet a kulcs nálad is...

2010. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tetszik a spanyol, ajánlom kezd el azt tanulni, viszonylag egyszerű, vagy ha tényleg nem megy, és csak a nyelvvizsga a fontos, akkor tanulj meg eszperantóul! A világ legegyszerűbb nyelve, mert mesterséges, 3 hónap alatt meg lehet tanulni, és elfogadják nyelvvizsgán.:)
2010. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szóló kollegához: nem tudom elképzelni, hogy van olyan értelmes ember - márpedig te igazán az vagy - aki ne tudna egy számára testhezállóan kiválasztott középfokú nyelvvizsgát 60%-ra letenni. Lehet, hogy háromszor annyi időbe telik, mint akinek van nyelvérzéke, de rendszeres, ismétlésekkel teli munkával ez nem teljesíthetetlen, számomra mondjuk az angol nyelv a legkönnyebb. Lehet, hogy nem a legjobb tanárokat fogtad ki, akik a gátlásaidat erősítették, nem az önbizalmadat. El kell hinned, hogy képes vagy rá, ezen nem bukhat el az az életpálya, amit magadnak elképzeltél. Saját magad is foglalkozhatsz a nyelvvel vagy nyelvekkel (kóstolj bele a spanyolba is egyedül) "passzív" (valójában nagyon is aktív) módokon: film- és tévénézés, olvasás, internetes gyakorlóoldalak, levelezőoldalak pl sharedtalk.com segítségével, nem baj, ha hibázol, egyre jobban fog menni!
2010. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rossz hír: orvosin csak az angolt fogadják el nyelvvizsgának, tehát bele kell majd szuszakolnod az angolt.

Négy éve tanulsz angolt, ehhez jön a jogi képzésed két éve, ráadásul még az orvosira is legalább hat évet kell járnod, ez összesen 12 év. Bele kell szuszakolnod az angolt, és elég időt szánnod rá. A szavakat rendesen ismételned kell, és a nyelvtanon is többször át kell menned. A 1000 questions, 1000 answers egy nagyon jó gyűjtemény, szövegeket is tartalmaz. A későbbiekben a nyelvtanfolyamok segíthetnek a képességfejlesztésben.

A spanyolt is elkezdheted, de az elsőbbség az angolé legyen!

2010. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!