Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán, kínai, koreai vagy orosz?

Japán, kínai, koreai vagy orosz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mérnökként angol mellé második nyelvként a fentiek közül melyiket lenne érdemes választani majd? (Kiköltözni egyik helyre sem szeretnék hosszasan, inkább az a kérdés, hogy melyik lehet a hasznosabb?)



2021. márc. 26. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
orosz
2021. márc. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ebben az esetben szerintem is az orosz.
2021. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Kínai.
2021. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nézz szét, hogy az adott mérnöki területen melyik országok cégei vannak itthon is jelen nagy számban.

Ha például atomenergetikai mérnöknek tanulsz, oda a dolgok mostani állása alapján jó az orosz, ha meg mikroelektronikával fogsz foglalkozni, akkor nyilván nem az orosz az ideális.


Bár a listában nincs benne, de Magyarországon szerintem a német lenne a legjobb úgy általában, angol után az egyébként is könnyen tanulható.

2021. márc. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Orosz? Ne vicceljetek már gyerekek, akárhol eldobsz egy kavicsot és kínai céget találsz, ne mondjátok már, hogy az orosszal többre menne, mint a kínaival.


A kínait ajánlanám mindenképp, az összes többit csak akkor, ha vmi speckó célod van velük mondjuk. Mérnök japán cégnél vagy mittudomén :)

2021. márc. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
#5 nyugodtan nézz szét a munkaerő piacon, milliószor nagyobb kereslet van a német/francia/egyéb európai nyelvet ismerő emberre, mint kínait tudóra annak ellenére, hogy sok kínai cég van. De mivel ezek a nyelvek nem szerepelnek a felsoroltak között, ezért szavaztam az oroszra.
2021. márc. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 5.: 1. vagyok.


A kínai cégeknél is az angol a standard nyelv, max akkor nem, ha Kínában vagy. Az meg - lássuk be - nem túl valószínű, hogy kijutsz oda. Ugyanígy a japán: Toyotánál voltam és az angolt kérték, hiába japán cég. Azzal nem mész semmire egy japán cégnél, ha tudsz japánul, vagyis inkább nem döntő.


Ezzel szemben a környezetünkben sok a szláv nép. Ha az oroszt elsajátítod, akkor sokkal könnyebben megérteted magad a szerbekkel, macedónokkal, stb. És ugye a szlávok közül nem mind EU-tagállam, amiből tán következik is, hogy nincs akkora angol dominancia. Ergo: egy orosz cégnél nagyobb hasznát veszed az orosznak, mint egy kínai nyelvtudásnak egy kínai cégnél.


Sorekara: oroszra esik a választásom!

2021. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Koreai
2021. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Koreaiul, Kínaiul és Japánul nem annyira sokan tudnak mint oroszul
2021. márc. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Vagy az orosz vagy a kínai nyelv.

Én magam kínaiul tanulok. Szerintem a kínai nyelv jó. Föleg, hogy az EU-ban Magyarországon (föleg Budapesten) van a legnagyobb kínai közösség. Most meg még a Fudan egyetem is jönni fog 2024-ben. Ajánlom a kínait.


Persze az is igaz, hogy az orosz nyelv is nagyon jó. Én nem tanulok ezen a nyelven, de szerintem megérné. Kínában is szeretik az oroszokat.


Mind kettöt nagyon jó választásnak tartom, de ha mondanom kellene egy nyelvet az a kínai lenne. Nagy potenciát látok benne.

2021. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!