Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol kérdéseim, valaki...

Angol kérdéseim, valaki megmagyarázná és példákat hozna rájuk bővebben?

Figyelt kérdés

1. a good way to start is

- BY ...ing (e.g. doing) sth VAGY

- TO do sth

Mi a különbség, mert egy árnyalatnyi különbséget érzek.


2. Elöljáró halmozás mennyire elfogadott formal enviromentben, vagy nyelvvizsgán?

--> E.g.: to raise an arguable point, such as inquiring ON ABOUT something

(Én hallani szoktam gyakran itt Glasgowban, hogy hallmozzák (up around pl, de főleg on-nal, csak nem tudom hogy ez igazából mennyire helyes..?)


3. Mi a különbség az "as so" és a "so az" között?

- e.g.: Marking an area with stakes so as to claim ownership of it

Itt az as so is helyes lett volna?


4. Mi az értelembeli különbség a pure reason és a common sense között?

- e.g: critique of pure reason, usage of common sense


5. Milyen kontextusbal használnátok az "eyeball" igét, tehát to eyeball sth


6. Mit jelent a "take a dekko at" kifejezés? Ez szleng? Ha igen, melyik nyelvterületé?


7. A "however" ha mondatban van -tehát nem mondatkezdő szó-, akkor mindig így írjuk grammatikailag helyesen: ..., however, ...

Tehát mindig 2 vessző közé rakjuk?


8. Mi a különbség a "to be called for ...ing (pl doing) sth" és a "to be called for to do sth" között?

Egyáltalán a különbséget nem tanultam még értelemben véve a doing és a to do között (jelentésbeli különbség)?


9. Az "emotionally charged" az egyel fokozottabb jelentés, mint a "emotionally loaded"? Jó, a fokozott nem éppen a legjobb szó, de hogy sorrendiségbe ha az érzelmi töltöttségről van szó (pl olyan kontextusban, hogy egy kifejezésnél), akkor a loaded előrébb van egy magasabb szinten, mint a charged?


10. Az hogy something is sound, az olyasmi, hogy fair, decent, potent?

Szlengbe is sokszor hallom Skóciába, hogy "Sound out", vagy hogy "SOUND:D" ez így mit jelent szleng formátumban pontosan?


11. A mind-bending (tehát breathtaking, electrifying vagy ilyesmi..whatnot) az mennyire gyakori és bevett szófordulat? Hogyan használnátok egy mondatban? Én ezt a kifejezést még soha nem hallottam élőbeszédben, az irodalmi olvasottságom pedig angolból lehetne jobb (irodalmi angol...)


12. A "nuance" lehet a "connotation" szinonímája (mint hogy másodlagos mellékértelem)? Ezt is kiírta egy pár online fordító és a google translate is hozzá, de confused vagyok


13. A "leave + határozószó" az hibás, vagy szlengesebb? Mert csomószor hallottam már, hogy pl I got left ignored >>instead of I was ignored<<. Vagy hasonló számomra egészen szokatlan szófordulatokat is néha hallok, Edinburghban is hallottam, emlékszem, hogy "Why do we get made (to) wear this?


14. Pontosan mi is ennek a jelentése? ::

"To reject opposing views by calling the opponents names". Mert az hogy "calling me names" (tehát pl csúfolnak, rossz értelemben véve) az más, mint, hogy "(by) calling THEIR names" ami az, hogy megtisztel valaki azzal, hogy a nevükön nevezzen


15. Az about előtt mikor van vessző és mikor nincs?

Pl.: an article, in which the writer experesses their personal opinion typically one which is controversial or provocative >>, ABOUT<< a particular issue


16. Tudom, hogy nincs olyan, hogy "A news", de ha mégis ezt a gondolatot akarom kifejezni, akkor úgy mondjuk, hogy "an item of news"? Más ilyen, ehhez hasonló példákat tudnátok írni? Tudnátok erre szinonímákat mondani?


17. Angolban a that után, mint magyarban általában mindig a "hogy" előtt, nincsen vessző?


18. A "courses of action" kifejezésnek lehet olyan jelentése is, hogy "things to do" (tehát mint teendők). Nem csak olyan kontextusban fordul elő, hogy "way of sth/path of". De sztem pl "way of life" is lehett átvitt értelemben, ritkábban.


19. Értelmes az, hogy "badly mistaken"? Mi a különbség a badly és a wrongfully között?


20. Hogyan fordítanád, hogy "feel of classical ballet"? Lehet olyan is, hogy "the grasp of what you get when thinking of classical ballet"?


21. Az mennyire common, hogy "before somebody" de OLYAN ÉRTELEMBEN, hogy "just like her Gran before her". Tehát hogy ugyanúgy, mint valaki őelőtte.


22. Mi a magyar címe annak, hogy Petite Nutcracker?


23. Mi az az "elite gymnastics" magyarul? Elit gimnasztikát találtam minden fordítóban, szótárban, de ezt sajnos magyarul sem tudom, hogy mit jelent.


24. Mi az a slight különbség a "there is not one" és a "there is not any" között? Az én ráérzésem: "nincs egy olyan ..." és "nincs (egyáltalán) olyan, ami..."


Looking forward to your answers gals, thank you for your help in advance!!:)))))



2021. ápr. 7. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Huhhh.. ez nálam kb 2-3 tanóra anyaga lenne, óradíj 4500 ft... 🤣🤣🤣
2021. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem találom a megfelelő tanárt. Mindenféleképpen anyanyelvinek kéne lennie, és sürgősen kell, mert be akarom építeni ezeket panelként egy presentationbe. Az egyetemi tanártól nem kérdeznetek ilyet, mert nem az egész óra rólam szól, hanem csoportosan dolgozunk és nagyon nem akarom, hogy megutáljanak a többiek...:/

Nekem az is jó, ha te csak párat korrigálsz, magyarázol el! Köszi

2021. ápr. 7. 12:33
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

“Looking forward to your answers gals, thank you for your help in advance!!:)))))“


Ennyi kerdes utan, amiben van altalanos dolgok, teljesen szuksegtelrn volt.

A prezentaciodba azt is beilleszthetned, hogy TIA nem eppen szerencses kifejezes, mert egy eroltetesnek felel meg, hogy valaszoljon valaki, ami ugye nem minden kozonsegnek tetszhet.

2021. aug. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vegyel elo egy thesaurus-t es erteni fogod a kulonbsegeket.
2021. aug. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az egyetemeken van student services. Ok talalnak neked valakit year, aki segit. Ingyen.
2021. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Te tenyleg tudsz angolul???

Pure reason - egyeduli ok

Common sense - jozan esz

2021. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Emotionally charged - erzelmileg felkavaro


Emotionally loaded - erzelmileg/erzelmekkel teli

2021. aug. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13A I got left ignored - nem hibás vagy szlengesebb, hanem angolos.

13B. a be made to do az egy műveltető szerkezet, passzívban, a get lehet linking verb (bár inkább nem dolgozatban)

2022. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!