Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit "szabad" egy nap...

Mennyit "szabad" egy nap angolozni?

Figyelt kérdés

Kicsit bután hangzik a kérdés, de úgy tudom, hogy naponta kb 15-20 új szónál több nem marad meg. De amelyik könyvből tanulok, nagyon jó, nagyon szeretem, és kevésnek érzem a 15 szót , mert az kb egy fél lecke. És haladni szeretnék a könyvvel, mert tényleg nagyon jó.

Szrintetek?


2021. ápr. 12. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A korlát egyéntől függ, de az ismétlés legalább olyan fontos, mint az új szavak tanulása és könnyen belátható, hogy az új szavak arányában nézve egyre kevesebbet fognak kitenni, még akkor is, ha minden nap ugyanannyit új szót tanulsz.
2021. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit te bírsz. Teszteld magad, hogy mennyire emlékszel rájuk később. Ha simán, akkor bőven belefér több is.
2021. ápr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az angolozás nem csak a szótanulást jelenti.

Egy szint után (ami a középszint alatt van egy kicsivel körülbelül) már egész nap lazán lehet angolozni. Olvasni, hallgatni..stb használni a nyelvet

2021. ápr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, persze. Én is ezt csinálom, a kérdésem kimondottan a nyelvkönyvre irányult :)

Köszönöm

2021. ápr. 12. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Amennyit szeretnél és persze amennyit bírsz. Ha a könyv szerint haladsz, akár készíthetsz tervet előre, mikor melyik leckét veszed, vagy azt is eldöntheted egy nap hány szót tanulsz meg, stb. Ne általánosíts, mindenki másképp tud tanulni, próbálj ki technikákat neked melyik jön be a legjobban. De tényleg ne kösd időhöz, amennyi jól esik. Viszont ha úgy érzed hogy aznapra sok volt, inkább ne erőltesd mert úgy csak összezavarodsz.
2021. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Ez csak kíváncsiságból kérdezem, ti hogy tanultok szavakat? Szokartyaval (Anki, Quizlet stb), vagy..?

2021. ápr. 13. 06:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Quizletet használok, vagy a füzetbe írom le őket. Mindegyiknek van előnye/hátránya, itt is csak azt tudom mondani hogy mindenkinek más jön be jobban. Minden módszert ki kell próbálni. :)
2021. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!