Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék megtanulni angolul?

Hogy tudnék megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Milyen módszereket tudnátok ajánlani, amivel minél hamarabb meg tudnék tanulni angolul? Társalogni, beszélgetni szeretnék, van egy alaptudásom kb, de nagyon sok a hibám, próbáltam ezeket az appokat használni, mint a duolingo, de nem igazán eredményes. Köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 18. 06:56
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Magán nyelvtanár vagy nyelviskola.
2021. ápr. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Hasznald ki mikor olyan feladatot vegzel amihez nem kell nagy figyelem (fozes, futas, utazas, takaritas) es hallgass kozben valamit angolul.

Nezz meg angol dalszoveget magyarra forditasat.

Ne hasonlitsd ossze a magyarral, mert sok mindenben elter a ket nyelv logikaja

Ha van jo angol tudassal rendelkezo ismerosod kerd meg oket hogy probaljanak kijavitani, hibazni fontos, nem kell felni ettol.

Ha mar sokkal jobban beszelsz mint most, akkor alitsd at a telodat angolra

Ne legyel turelmetlen! Minden ujhoz kell ido: fogyas, nyelvtanulas, uj munkahely megszokasa stb.

2021. ápr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Ez en levezetesem csak arra revenues ha egyedul szeretnel tanulni es nem kulfoldon elsz.
2021. ápr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nézz sok-sok filmet, sorozatot angolul, plusz ha valamilyen angol számot hallgatsz, akkor figyelj oda a szövegére.
2021. ápr. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Interpals oldal, és keress online barátokat különböző érdekes országokból. Lehet chatelni, voicechat vagy videobeszélgetés. Nekem sokat fejlődött ezáltal az angolom, - van barát Japánból, Ausztráliából, Feröer szigetekről, Walesből,Costa Ricából, Indiából stb.

Nézz filmeket videókat angolul, felirattal youtube-on vagy netflixen, eredeti hanggal. Vállalj valahol angol nyelvterületen ideiglenes önkéntes munkát.

2021. ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
50%

Én teljesen magamtól tanultam meg angolul, és most már teljesen helyesen tudok értekezni vele. Ami nagyon sokat segített az olvasáson kívül, az a youtube! Nézz/hallgass videókat, zenéket. A zenékhez nagyon jó, ha magyar fordításban nézed.

Sosem ültem le angol szavakat, igeidőket magolni. Igazából csak élvezd ezt az egészet.

Emelett persze egy nyelvtanár se árt, viszont nekem például nem volt szükségem rá.

Persze ezzel egy nagyon jó alapot adsz az egésznek, és ha kitartóan csinálod, akkor nagyon nagy eredmény lesz! Viszont egyik nyelv megtanulása sem megy hónapok alatt. Én tudatalatt négy év alatt tanultam meg.

2021. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
#6, már úgy érted, azt, hogy megtanultál angolul, hogy teljesen megtanultál? Semmi fokozat, hanem abszolút tudod az angolt?
2021. ápr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
szerintem otthonról nagyon nehéz megtanulni bármilyen nyelven, ezt saját tapasztalat alapján mondom. ha angolul szeretnél beszélni, akkor mindenképp kezdj el társalogni egy angol anyanyelvű személlyel akár élőben vagy online, nekem ez segített nagyon sokat. így meg tudod tanulni a helyes kiejtést és a szavak elhelyezkedését a mondaton belül
2021. ápr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
#7-nek) természetesen nem tudom abszolút az angolt, viszont minden témához hozzá tudok szólni hibátlanul (politikától elkezdve mindenhez). És még mindig lehetne fokozni, persze, hiszen egy nyelvet sosem tanulhatunk meg teljesen, mindig lesznek új szavak.
2021. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9, múltkor felajánlottam itt a Gyakorin valakinek, hogy csinálhatnánk egy olyant, hogy én felrakok egy Cambridge nyelvvizsga feladatot (nyilván ma C2-re goondolok, ha csak az áll az útban, hogy mindig lesznek új szavak), és a vizsgán biztosított időt nem túllépve jelentkezik a válaszokkal...
2021. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!