Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes választ...

Melyik nyelvet érdemes választanom az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés
Angolul tanultam - meglett a felsőfok. 2 évem maradt a gimiből, a terv, hogy elkezdek még egy nyelvet és felhúzom középfokig. Melyiket?
2021. ápr. 30. 21:22
A kérdező szavazást indított:
Német (Ausztria mellett élünk.)
Olasz (Rómában él a nagybátyám, akihez nyaranta megyek.)
Francia (Tetszik, édesapám beszéli.)
Orosz (Kihívás lenne.)
Holland (Ott szeretnék élni egyszer - bár az angol bőven elég volt kint.)
28 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
olasz, véleményem szerint az egyik legszebb nyelv a francia után!
2021. ápr. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem egy ismerősöm felső fokon tud oroszul, mégsem megy vele semmire. Többen beszélik, mint ahány állás van rá az országban. Nem beszélve az orosz - magyar félvérekről. Én is tanultam, de mivel nem használtam, elfelejtettem.


Egy magyarnak messze a német a leghasznosabb nyelv. Nemcsak Ausztria közelsége miatt, hanem a gazdasági kapcsolatok, munkalehetőségek.


Mivel (még) EU tagok vagyunk, ezért a francia is fontos bizonyos munkakörökben. Engem baromira nem érdekelnek az afrikai, közel - keleti országok, de lehet mást igen. A francia ezek nagy részében beszélt nyelv.


Az olaszt ugyan nem sok országban hivatalos nyelv, de önmagában többet ér Olaszország, mint mondjuk az összes spanyol ajkú. Ráadásul Magyarország egyik legfontosabb külkereskedelmi partnere.

2021. máj. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt élek az osztrák határ mellett, ha te is itt élsz javaslom a német, az ország más tájain annyira szerintem nem lényeges
2021. máj. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat - mindenkinek ment és menni fog a zöld pipa.
2021. máj. 1. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
ha hollandiában akarsz élni, tanulj hollandul. az, hogy turistaként elég az angol, nem jelenti azt, hogy bevándorlóként is elég lesz.
2021. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!