Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Language Cert nyelvvizsga...

Language Cert nyelvvizsga tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Idén ősszel szeretnék vizsgázni B2-es szinten. Az érdekelne főként hogy nektek kellett-e magántanár a felkészüléshez, és hogy mennyire volt nehéz a szóbeli vizsga, de bármilyen tapasztalatot szívesen hallgatok!

Előre is köszi mindenkinek!



2021. máj. 11. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Languagecerten átmész, ha nézel sorozatokat angolul, tudsz híreket/könyvet/memeket meg egyéb dolgokat olvasni angolul és a szóbeli tételeken átmész úgy, hogy magadban elmondod, hogy mit mondanál a tanárnak. Legalábbis nekem így meglett nulla tanári segítséggel. Én a levéltől féltem, de ott felhasználtam minden létező igeidőt, igyekeztem szép szavakat és különböző "mondat összekötőket" (pl: having said that, on the other hand stb...) használni.
2021. máj. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Én nekem nem kellett magántanár, viszont ehhez azt kell tudni, hogy nekem az első 6 évben (általános iskolában) nagyon rossz tanárom volt, de aztán 7., 8., 9., 10. osztályban viszonylag elég jó, és így tudtam letenni a nyelvvizsgát. Szóval jó tanáraim voltak, és így magántanár sem kellett, meg igazából nem is annyira készültem a nyelvvizsgára, csak elmentem.


A szóbelit én eléggé elrontottam, mert az igazat megvallva, én annyira nem készültem fel, pluszban én nem gondoltam azt, hogy a párbeszéd nagy hangsúlyban van a vizsgán. Vagyis most a nagy hangsúly alatt azt értem, hogy nálam a vizsgáztató nagyon sokáig akarta húzni a párbeszédet, és én már ott ki voltam, mert már egy adott pont után nem tudtam mit mondani a párbeszédben, de a vizsgáztató csak azért sem hagyta annyiban. De ismételem, én nem készültem fel, és így is átmentem. Oké, nem olyan sok százalékkal, de na.

2021. máj. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Nekem kellett magántanár, vele készültem, de nem magoltam semmit.

A nyelvvizsgával kapcsolatban nagyon pozitívan csalódtam, nagyon jófejek voltak a tanárok, oldották a feszültséget, elsőre meglett.

Sok sikert!

2021. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Szia, én ma voltam írásbelin és magnón. A magnó annyira visszhangzott, hogy volt olyan feladat ahol tippeltem az összes választ. 2 éve járok magántanárhoz, heti 2x2 órában, plussz jártam felkészítőkre is. Szerintem nehéz volt a mai írásbeli. A magnó meg érthetetlen.
2021. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!