Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi ideig tartana megtanuln...

Mennyi ideig tartana megtanulnom folyékonyan olvasni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban informatikai leirásokat, könyveket szeretnék hosszabb távon olvasni angolul, a munkám miatt. Jelenleg teljesen kezdő szinten állok.



2021. máj. 13. 00:39
A kérdező szavazást indított:
Néhány hét
Több hónap
Több év
18 szavazat
 1/2 anonim válasza:
100%
0-ról több év.
2021. máj. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nagyon fontos, hogy az olvasott szakszöveget semmiképp ne értsd félre, akkor az olvasáshoz jelentős nyelvtani tudás és rengeteg gyakorlat szükséges. Azt ne gondold, hogy pusztán a szavak önálló megértésével megérted majd a mondatokat és a bekezdések gondolati ívét is. A profi szakembereknek írt (azaz nem ismeretterjesztő) angol nyelvű tudományos és műszaki szakirodalom gyakran nem nélkülözi a cirkalmas körmondatokat, amelyek pontos megértéséhez azok nyelvtani szerkezetének megérzése szükséges (pl. hogy melyik jelző és állítmány melyik alanyra vonatkozik), s ne hidd, hogy ezt könnyű elsajátítani. Én középfokú nyelvtudással kezdtem el tudományos szakirodalmat olvasni, s egy 20 oldalas cikk vagy könyvfejezet elolvasása kezdetben így is fél napomba telt. De rendületlenül olvastam szinte minden nap legalább napi 4-5 órát, mert külföldön jártam egyetemre, s így kb. fél évig tartott, míg tűrhető olvasási sebességet értem el.


Én azt javaslom neked, hogy ha kezdő vagy, semmiképp ne a szaknyelvvel kezdd. Először ismerkedj meg az általános angol köznyelvvel, annak mondatszerkezeteivel, nyelvtani szabályaival, elemi szókincsével (legalább 1000-1500 szó). Ha minden nap 1-2 órát rendületlenül fejleszted magad, akkor talán egy év alatt el tudsz jutni egy olyan szintre, amelyre alapozottan a szaknyelvbe is belekóstolhatsz, s onnantól minimum további fél év kell a hatékony olvasáshoz. Szóval hogy az eredeti kérdésedre válaszoljak, összességében szerintem kezdő szintről önállóan reálisan másfél év a minimum, amire szükséged van, de inkább kettő. Ha időben és anyagilag meg tudod engedni magadnak, hogy elmenj nyelvtanárhoz vagy intenzív nyelviskolába, akkor ez az összidő csökkenthető talán egy fél évvvel.

2021. máj. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!