Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel sikerül...

Milyen módszerrel sikerül megtanulnod angolul?

Figyelt kérdés
2020. júl. 7. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Suliban tanultuk 4 évig,utána abból érettségiztem.Heti 3 óránk volt,alapfokúhoz volt elég,de mondták is,hogy kevés a középfokúhoz.Különórák,magántanár,nyelviskola amúgy szerintem.
2020. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Az alapot az iskolai nyelvórák adták, de annál sokkal többet számított, hogy sokat olvastam, filmeztem, sorozatoztam angolul. Magántanárhoz, tanfolyamra nem jártam.
2020. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Alapot adott az iskolai angol óra, ugyanakkor a C1-es nyelvvizsgám magántanár segítségével értem el.

Én fontosnak tartom azt is, hogy sokat olvastam angolul könyveket, néztem filmeket, sorozatokat.

2020. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok angolom volt a suliban, de a kozepfokuhoz kevés volt. Külön angol tanár nem jött be, mert rosszat választottam sajnos. Így tanfolyamra mentem, ami nagyon sokat segített, meg is lett a nyelvvizsga.

Apróságok, amikre a mindennapokban érdemes figyelni: állítsd át a telefonodat angolra, esetleg levelez angolul vagy keresd a külföldiek társaságát ha olyan helyen élsz. Nézz sorozatokat, filmeket angolul, vagy olvass angolul. Ilyesmik nagyon sokat segítenek.

2020. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor kezdtem megtanulni, amikor olyanokat néztem, olvastam, ami nagyon-nagyon érdekelt és ezért tudni _akartam_, hogy mi van. Előtte csak időpocsékolás volt a nyelvóra. Otthon, egyedül tanultam meg.
2020. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Középiskolában kezdtem ilyen 5 éves nyelvielőkészítős osztályban, ott azért elég sok óránk volt és utána emelt faktos is voltam és az érettségi is jó lett, utolsó évben meglett a C1 is.

Kétszer voltam cserediákprogramon az is sokat segített főleg a kommunikációban és a mai napig beszélünk.

De nagyon sokat tanultam mellette magamtól, amit csak lehetett angolul néztem, olvastam, hallgattam stb. Barátaimmal is ha eszünkbe jutott csak angolul próbáltunk beszélni. Próbáld becsempészni a mindennapjaidba az angolt.

2020. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A leghatékonyabb, ha anyanyelvi ismerősöd, ill. barátod/barátnőd van, és együtt is élsz vele. 6-7 hónap alatt rásalági szinten meg tudsz tanulni.
2020. júl. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!