Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelven lenne érdemes...

Melyik nyelven lenne érdemes megtanulnom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Felszeretnék az angol mellé venni egy második nyelvet. Gondolkoztam a spanyolon, francián, svéden és csehen. Szerintetek melyiket lenne érdemes elkezdenem tanulni? Válaszaitokat előre köszönöm!:-)

2020. jún. 30. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Francia vagy spanyol.
2020. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Később milyen irányba mennél tovább? Mert pl logisztikába csehet mondanám, informatikába franciát (vagy inkább németet),turizmusra spanyolt.
2020. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Én franciát tanulok, a spanyolt kisebb nehézség árán szintén megértem. A húgom fordítva, ő spanyolt tanul, de egy betűt nem tud kibogarászni a kiejtés miatt a beszédből (írásban még csak-csak).


Én a franciát javaslom. :)

2020. jún. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha a négy közül kéne választani, akkor én a spanyolt választanám. Mivel a latinra épül ez a nyelv is, így ha azt megtanulod, onnantól kezdve könnyebb pld. az olasz is. A francia is érdekes, nekem nem tetszik annyira, de sok mindenhez fontos a francia (pld. diplomáciában). A svéd és a cseh különleges, mostanában azt hallottam, hogy több szakmában is keresnek svéd/cseh nyelvet beszélő szakembereket. De úgy gondolom, hogy mivel a spanyol világnyelv, így nagyobb lehet a kereslet rá hosszútávon, és persze szép is.
2020. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Mivel a spanyolt nagyon sok helyen beszélik, illetve latin alapokkal rendelkezik, én azt választanám második nyelvként, azonban hobbiból szívesen megtanulnék csehül is (elkezdtem, de aztán elmaradt, most nyáron szeretném magam felhozni olyan szintre, hogy ha végre kijutok Csehországba, el tudjak igazodni ott, tudjak rendelni egy étteremben, merjek segítséget kérni stb.). Emellett tényleg jó lenne, ha tudnánk, mihez kell második nyelvet tanulnod. Diplomához/munkához vagy csak hobbiból tanulnád a nyelvet?
2020. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

A spanyolt igaz, hogy sokan beszélik, de azt is nézni kéne, hogy kik.


Magyarországon a svéd éri a legtöbbet.

2020. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz angolul a svéd nyelv tudása még itt Svédországban sem fontos. Szerintem is inkább franciát vagy spanyolt tanuljál, azt sokkal többen beszélik.
2020. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hobbiból kezdeném el tanulni:) a francia az a nyelv ameddig a legjobban tetszik eddig, de a spanyol is szép.
2020. jún. 30. 16:56
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kedvtelésből tanulod, és nem a hasznosság az elsődleges szempont, akkor szerintem hallgass a szívedre. A francia kiejtés elsajátítása és a hallott szöveg megértése igazi kihívás, de nem lehetetlen megtanulni. A frankonfón kultúra nagy múltú és tekintélyes, több kontinensen jelen van, akár hasznos is lehet a későbbiekben a pályafutásod során. Szerintem biztosan nem fognál mellé, ha a franciát választanád.
2020. jún. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is a spanyolt mondanám.

Még egy kérdésem is volt anno a gyakorin pár hónapja miért tanul bárki is spanyolul mivel nem értettem és meggyőztek a válaszadók. Annyira hogy kedvet is kaptam hozzá picit, szép nyelv egyébként, volt mexikói szobatársam.


Tanultam franciául de utáltam, angol mellett kínaiul beszélek még egész vállalhatóan. Az is jópofa nyelv, ha tudsz években gondolkodni, ajánlom.

2020. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!