Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol/Hogy tudnék latinul tanulni?

Hol/Hogy tudnék latinul tanulni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy milyen könyvek lehetnek segítségemre vagy van- e esetleg valami online tanfolyam vagy weboldal, ahol latinul tanulhatok??

2021. máj. 14. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem egyetemi tantárgy (jog, történelem, klasszika-filológia, orvos stb.), akkor teljesen felesleges hozzákezdeni. Soha nem fogod semmire sem használni, és felfogod adni nagyon gyorsan.
2021. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Egyébként azért szeretnék latint tanulni, mert megszállottja vagyok a régi irományoknak/kéziratoknak és szeretném ezeket az eredeti nyelvükön is elolvasni. Emellett, bár nem vagyok se botanikus, se zoológus, nagyon le tud foglalni egy- egy növény vagy állat tanulmányozása és ugye nekik is latin neveik vannak.

Nem hinném, hogy hamar feladnám a nyelv tanulását, én az a fajta vagyok, aki inkább meghal, mintsem hogy feladja azt, amit már egyszer elkezdett.

2021. máj. 14. 20:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdetnek töltsd le a duolingo appot, van benne latin és az app ingyenes!
2021. máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! 💖
2021. máj. 15. 05:36
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

A Tanuljunk nyelveket! című sorozatból van latin.

Van a Monostori-Nagy: Latin nyelv, ez a gimnáziumok összes évfolyamára.

Van a Horváth-Nagy-Vaczulik sorozat.

Van a Ludamus una, ez inkább gyerekeknek.

2021. máj. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 💖
2021. máj. 15. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!