Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik most nyelvvizsga amneszti...

Akik most nyelvvizsga amnesztiát követelnek a járvány miatt, azok miért csak a teljes törlést tudják elképzelni megoldásként?

Figyelt kérdés

Miért nem azt, hogy megkapják nyelvvizsga nélkül most a diplomát és kapnak idő haladékot a nyelvvizsga bemutatására. Mondjuk a veszélyhelyzet megszűnése után kapnak 12-24-36 hónapot a papírok bemutatására, addig tudnak majd jelenlétiben is tanulni.

Ezzel a gazdaságot is betudjuk indítani, ők is munkához jutnak, és a nyelvvizsgát is letudják tenni. Annyira fura, hogy csak a teljes amnesztia lehet számukra megoldás, mintha a járvány most csak ürügy lenne.



2021. máj. 22. 07:41
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
20%

"Miért nem azt, hogy megkapják nyelvvizsga nélkül most a diplomát és kapnak idő haladékot a nyelvvizsga bemutatására. Mondjuk a veszélyhelyzet megszűnése után kapnak 12-24-36 hónapot a papírok bemutatására, addig tudnak majd jelenlétiben is tanulni."


Ennyi ésszel ne menj egyetemre!!!

2021. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
0%
21es biztos a kérdező azért hisztizik mert ő pont nem ekkor végez. Vagy pedig nehezére esik letenni egy nyelvvizsgát.
2021. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:

Látom gond van a szövegértelmezéssel. Írtam korábban, hogy én diákhitellel (is) fedeztem a mélyszegénység okozta nyelvtudásbeli hiányosságokat, és sikeresen.

Ettől függetlenül igazságtalannak tartom a teljes amnesztiát. Elvárjuk a nyolcadikos, kilencedikes, vagy éppen érettségiző gyerekektől a nyelvtudást, sőt a B-típusú kimenetelhez szabjuk a kimeneteli vizsgáikat- követelményrendszereiket. Erre jönnek az egyetemisták és bizony sírnak, hogy nem tudnak nyelvvizsgázni, és nem plusz időt- vagy képzést akarnak, hanem egyből törlést.

Mint amikor csak pénzt fogadnak el segélyként bizonyos szociológiai rétegek, élelmet-ruházatot-fűtőanyagot- vagy képzéseket stb azt nem, csak a pénz segít rajtuk...


Sőt mi több, a tavaly kiemelt egyetemistáknak volt előtte diplomamentő program (a mi adónkból kaptak plusz esélyt), sőt írt szakdolgozatot is, amihez nemzetközi hivatkozások is szükségesek, de ezek sem voltak ösztönzőek.


Egyetlen kivételnek, a szakmai nyelvvizsgázók aggodalmait tartom, ami ténylegesen igazságtalanság.

2021. máj. 22. 16:53
 24/56 anonim ***** válasza:
73%

"Elvárjuk a nyolcadikos, kilencedikes, vagy éppen érettségiző gyerekektől a nyelvtudást"


Igen, csak az a nem mindegy, hogyan; egy 2-est nem nehéz összekaparni sem év végére, sem az érettségin. Az érettségi nagy része ráadásul olyan, mint a totó, szóval valódi nyelvtudás nélkül is lehet pontokat szerezni, így a 2-es szintet egyáltalán nem nehéz megütni.


Azonban egy nyelvvizsgán jóval több, mint 25% (régen 20%) kell, és a feladatok is nehezebbek. Ráadásul a legtöbb embernek a szóbeli rész a nehéz. Én is írásban-olvasásban szépen elboldogulok, de a hallott szövegértésem és a beszédem nagyon gyatra, csupáncsak azért, mert nem nagyon van lehetőségem ezeket használni (illetve nyilván a hallás utáni szövegértésre vannak opciók, de a beszédhez kellene egy másik ember is legalább). Ezt csak azért írom le, mert felhoztad a szakdolgozathoz szükséges idegen nyelvű forrásokat; ha valaki nem tud beszélni, attól még egy írott szöveget könnyedén tudhat értelmezni és fordítani, és ez bőven elég a szakdolgozathoz.

2021. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
65%

Én olaszt tanultam.

Áprilisban nyelvvizsgáztam 50% lett, nem sikerült. Legközelebb csak decemberben szerveznek ebből a nyelvből.

Ezért ne kapjam ki a diplomámat amiért megszenvedtem 3,5 évig? És addig ne is dolgozzak?


Támogatom az amnesztiát amíg van a veszélyhelyzet.

2021. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:

"Én is írásban-olvasásban szépen elboldogulok, de a hallott szövegértésem és a beszédem nagyon gyatra, csupáncsak azért, mert nem nagyon van lehetőségem ezeket használni"

Ebben lehet valami, de erre nem az amnesztia lesz a megoldás. Attól nem javul sajnos a hallásértés.


"Ezért ne kapjam ki a diplomámat amiért megszenvedtem 3,5 évig? És addig ne is dolgozzak?"

3,5 év, az mennyi vizsgaalkalom volt? Sok. Ebből elmentél 1 alkalomra, ami nem sikerült, és egyből jogsérelem miatt sírsz. Ez nincs így rendben!

2021. máj. 22. 18:11
 27/56 A kérdező kommentje:

"Igen, csak az a nem mindegy, hogyan; egy 2-est nem nehéz összekaparni sem év végére, sem az érettségin. Az érettségi nagy része ráadásul olyan, mint a totó, szóval valódi nyelvtudás nélkül is lehet pontokat szerezni, így a 2-es szintet egyáltalán nem nehéz megütni."


És ez valóban jogos. Átlehet menni kettessel, ami százalékra fordítva a nyelvvizsgán nem lenne elegendő. De, akkor is már ott meg van a jogszabály szerint a követelmény, bár ezt tényleg nem feltétlenül érik el annyian.

2021. máj. 22. 18:13
 28/56 anonim ***** válasza:
66%

Már bocs de az nem az én hibám, hogy egy évbe 2x szerveznek nyelvvizsgát Magyarországon olasz nyelvből!


Azért nem fogok Torinóba vagy Milánóba kiutazni, hogy jelenlétibe szerezzek nyvt kint.

2021. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
84%

Örülök, hogy ismersz is és megállapítod, hogy 1 alkalommal voltam. Előző évben is csináltam és képzeld az sem sikerült!

Nem mindenkinek megy könnyen az idegen nyelv!

2021. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
37%

"Áprilisban nyelvvizsgáztam 50% lett, nem sikerült. Legközelebb csak decemberben szerveznek ebből a nyelvből."


Le leszek pontozva, de én kevesebb, mint 2 év alatt eljutottam olaszból olyan szintre, hogy játszva meglegyen a B2-es nyelvvizsga. Ha neked ez nem sikerült (bár azt nem írtad, hogy mikor kezdted el tanulni), akkor vagy az oktatóban van a hiba, vagy benned. Főleg, ha belegondolok, hogy azért én sem foglalkoztam vele mindennap. A 28-cas kommented meg kicsit nevetséges is, az összes Olaszországban megszerezhető nyelvvizsga fényévekkel nehezebb bármelyik itthoninál (tudhatnád, ha tényleg készültél), aki egy magyar vizsgán 50 %-ot ér el, annak meg sem szabadna fordulnia fejében, hogy majd egy CILS-re, vagy akármire elmegy.


Az meg megint nem igaz, hogy évente 2x szerveznek ebből a nyelvből, az említett CILS kapásból van most júniusban, az Origónál lesz szeptemberben. Ha annyira fontos lenne, megpróbálnád. Kifogás, kifogás, kifogás, ráadásul elég bénák is. Legalább akkor írnád azt, hogy marhára nem volt egy perced sem egyetem mellett, mert nehéz szakon voltál/dolgoztál, de ezek alapján, amit leírtál, egy cseppet sem sajnállak sőt, meg is érdemled.

2021. máj. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!