Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik most nyelvvizsga amneszti...

Akik most nyelvvizsga amnesztiát követelnek a járvány miatt, azok miért csak a teljes törlést tudják elképzelni megoldásként?

Figyelt kérdés

Miért nem azt, hogy megkapják nyelvvizsga nélkül most a diplomát és kapnak idő haladékot a nyelvvizsga bemutatására. Mondjuk a veszélyhelyzet megszűnése után kapnak 12-24-36 hónapot a papírok bemutatására, addig tudnak majd jelenlétiben is tanulni.

Ezzel a gazdaságot is betudjuk indítani, ők is munkához jutnak, és a nyelvvizsgát is letudják tenni. Annyira fura, hogy csak a teljes amnesztia lehet számukra megoldás, mintha a járvány most csak ürügy lenne.



2021. máj. 22. 07:41
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:

"Szép álomvilágban élsz, ha azt hiszed a nyelvvizsga minden."


Tudod én a valóságban fizetem vissza a rá felvett diákhitelt. Nem gondolom, hogy ez illúzió lenne. Ellenben sokakkal, akik semmit nem csinálnak érte, és most megkapják ingyen.

És az sem segít, hogy nekik plusz idő sem lenne jó, hogy megcsinálhassák, amit egyetem alatt nem tudtak, sőt amit a beiratkozásnál elfogadtak, hanem egyből akarják ingyen. De ugye, az a hibás-kötekedő-necces stb ember, aki ezt felveti és szóvá teszi.


Neked is szép estét!

2021. máj. 22. 21:05
 42/56 anonim ***** válasza:
97%

#4-es válaszára #2-es vagyok


Igen, neki biztos, hogy jobb mert legalább megkapja a nyelvvizsgát és egyébként több szakon a lóvárit és az eszperantót el sem fogadják. Egyébként itt arról beszélek, hogy akinek kell a diploma az nem hiszem hogy képtelen lenne letenni egy nyelvvizsgát.



Azt tudom, hogy sok középiskolában rettenetes nyelvoktatás van. Az iskolámban is az volt nekem is magántanárral ment és sajnos igen vannak olyanok akiknek nem telik rá, viszont több egyetemen is fel lehet venni nyelvi tárgyakat, ahol (talán) tanítanak is valamit ( erről nincs pontosabb információm)



Arról nem tudtam, hogy csak a nyelvvizsgaközpontokban lehet jelenléti vizsgát tenni, valamit azt is tudom, hogy az online nyelvvizsgának sok buktatója lehet



Azon belül, hogy arra gondoltam, hogy szükségük lesz rá, mert nekünk már a második félévben a mérési jegyzőköny segédleteket és az órai anyagot 2-300 oldalas angol nyelvű iratban küldték el. Na mondjuk ilyenkor nem árt :D



Esélytelennek tartom, hogyha valaki annyira akarna akkor ne tudna letenni egy vizsgát a nyelvvizsga témaköröket lehet tudni általában, hogy mi lehet, így bebiflázhatja az egész sémáját a témakörnek és meg is van.

2021. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:

"és egyébként több szakon a lóvárit és az eszperantót el sem fogadják."


Melyik egyetem melyik szakjánál van ilyen? A felvit nézem de ott sehol nem látok ilyet.

2021. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
93%
#43: Például a műszaki szakokon. Én a gamfon végeztem Kecskeméten, de ez szerintem mindenhol így van, ezek szakokhoz kötött előírások. Csak olyan élő nyelvet fogadnak el, amelyiken a nemzetközi szabványrendszer kiadásra került.
2021. máj. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
25%

"A szonszéd tehene is dögöljön meg effektus..."


Nem erről van szó. Igen, azzal egyetértek, hogy amit adnak, el kell fogadni. Én is biztosan boldogan át vettem volna a diplomámat tavaly, ha így jártam volna. Ugyanakkor idén más a helyzet, mint tavaly. Nincs senkinek semmi oka arra, hogy mentesüljön a vizsga alól. Volt elég idő felkészülni, csomó helyen hirdettek meg online vizsgát, meg lehetett oldani. Aki egyetemre jár, annak amúgy sem szabadna gondot okoznia még egy nyelvvizsgát is bevállalnia, tehát egyáltalán nem hozható fel kifogásként az, hogy "nincs jó netem, ezért nem megy online, de nem akarok emberek közé menni, mert együtt élek a 90 éves nagymamámmal".

Itt minden, amit például az olaszos kommentelő is leírt nem más, mint EGYÉNI SZOCIÁLIS PROBLÉMA. Van egy penzum, amit teljesíteni kell. Ha úgy érzitek, hogy a rendszer feleslegesen tartja fent ezt a követelményét, akkor nem idei nyelvvizsga amnesztiát kéne követelni, hanem egyáltalán eltöröltetni a diplomához kötelező papírost. Tulajdonképpen rátok meg a szomszéd fűje mindig zöldebb effektust lehetne mondani, ha tavaly lehetett, akkor idén is kéritek a mentességet, habár jobb indokot felhozni senki nem tud, minthogy nem volt pénzem nyelvvizsgára... és sok sok éven keresztül a többi ember hogy oldotta mégis meg? Miközben most még az első sikeres vizsgát vissza is fizeti az állam. Ha pedig nem csak arról van szó, hogy magatokat akarjátok mentesíteni, hanem őszintén nem értetek egyet a rendszerrel, akkor ennek megfelelő petíciókat kellene indítani, nem csak gyakorin cirkuszolni, hogy miért nem sikerült x év alatt az a B2. Mint írtam, kifogása van mindannyiunknak. Tessék elgondolkodni, hogy megúszni akartok valamit, vagy egy hibás követelményrendszer ellen fellépni. Az eddigi kommunikáció inkább az előbbit támasztja alá.

2021. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
68%

#45


Csak sajnálni tudlak, reméljük a munkádban ilyen hozzállással helyt állsz!

Legyél kicsit humánusabb és megértőbb mert ezzel nem sokra viszed az életben!

Lelkileg elég szegény lehettsz.

2021. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
21%
Na, megjött a válasz, amit vártam. Mikor az ember ész érvekkel sarokba szorítja a másikat, akkor jön az “úgy sem érted” “a lelkileg szegény vagy” és társai.
2021. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
63%
Azt tedd hozzá, hogy te gondolod, hogy ész érvek, nem a többség.
2021. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
80%

20-as/39-es vagyok.


45-ös, én már ezt leírtam és így is gondolom továbbra is.


"Semmi értelme nyelvvizsgához kötni a diplomát mert az a papír nagyon nagy részben csak azt a jelenlegi tudás szintet tükrözi amikor az illető nyelvvizsgázni volt. A munkahelyen meg nem a nyelvvizsga papírt fogják kéri, hanem azt hogy beszélj!"

2021. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
35%
Egyszer volt Budán kutyavásár!
2021. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!