Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik most nyelvvizsga amneszti...

Akik most nyelvvizsga amnesztiát követelnek a járvány miatt, azok miért csak a teljes törlést tudják elképzelni megoldásként?

Figyelt kérdés

Miért nem azt, hogy megkapják nyelvvizsga nélkül most a diplomát és kapnak idő haladékot a nyelvvizsga bemutatására. Mondjuk a veszélyhelyzet megszűnése után kapnak 12-24-36 hónapot a papírok bemutatására, addig tudnak majd jelenlétiben is tanulni.

Ezzel a gazdaságot is betudjuk indítani, ők is munkához jutnak, és a nyelvvizsgát is letudják tenni. Annyira fura, hogy csak a teljes amnesztia lehet számukra megoldás, mintha a járvány most csak ürügy lenne.



2021. máj. 22. 07:41
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:
Én is úgy látom a gugli alapján, hogy nem 2 alkalom van egy évben olaszból. Vagy azon a típusra érted, ahol szeretnéd?
2021. máj. 22. 19:05
 32/56 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként miért fáj az, hogy megint lesz amnesztia?


A szonszéd tehene is dögöljön meg effektus...


Örülök, hogy neked megy az olasz nyelv, nem mindenki ilyen okos, mint te!


Sajnálni tudlak, hogy minősítesz és vagdalkodsz. Nincsen több 100 ezer forintom ilyenre. Sok szegény ember van az országban, nrm mindenki teheti meg anyagilag.

3x próbálkoztam összesen igen, mondd nyugidtan, hogy hülye vagyok, kifogás keresés kerüljem ezt azt. Tudom van humanitáns megközelítés én legalább megpróbáltam nem úgy, hogy volt akinek már 10 éve be volt ragadva a diplomája..

2021. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
80%
Igen van, de ha ECL-t szeretnék abból nincs. Nem minden nyelvvizsga egyforma típusú van ami könnyebb van ami nehezebb!
2021. máj. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
86%
Szerencsére nem csak én vagyok ezzel egyedül, még 25 ezer sorstársam, több mint 35% ☺️
2021. máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
29%
Ezért nem szabadna, hogy ennyien menjenek egyetemre... nem vagyunk egyformák, sem a képességeink, sem az agyi kapacitásunk, mégis egyre többen csücsülnek a felsőoktatásban, olyanok, akiknek semmi keresni valójuk nincs ott, mindenki (beleértve őket is) jobban járt volna, ha inkább elmennek szakmát tanulni. Csak ugye egyetemre járni menő dolog lett. Én továbbra is fenntartom a véleményem ,hogy aki egy egyetemi szakot el tud végezni, annak egy nyelvvizsgát is le kellene tudnia rakni. Vagy akkor az az egyetemi szak annyit is ér. Persze mindenkinek ott van az ismerőse, aki summa cum laudéval végezte el a mérnökinformatikát, majd nagy nehezen úgy ahogy átlökdösték 18. alkalomra a B2-es angol nyelvvizsgán, most meg egy londoni cégnél csücsül és lapátolja haza a havi 10ezer fontot, de ha megmaradunk a realitások talaján, azért egy kicsit is minőségibb egyetemen/minőségibb szakon általában a többségnek mégsem okoz gondot összeszednie azt a papírt sőt, több helyen eleve szaknyelvi vizsgát is kérnek az általános mellé. Igenis el kellene gondolkodni, hogy ha alapvető követelményeket nem tud valaki teljesíteni, akkor ott van-e a helye az egyetemen. És erre nem kifogás a "nincs nyelvérzékem" és tsai, mert ugyanilyen erővel mondhatná bárki, hogy nincs jó előadókészsége, ezért nem tud államvizsgázni, vagy nincs jó fogalmazási készsége, ezért nem tudja megírni a diplomamunkáját. Kifogása mindannyiunknak van.
2021. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
28%

"Sajnálni tudlak, hogy minősítesz és vagdalkodsz. Nincsen több 100 ezer forintom ilyenre. Sok szegény ember van az országban, nrm mindenki teheti meg anyagilag."


Igen, minősítelek, mert ferdítesz és kifogásokat gyártasz. Én legalább az általad leírtak alapján alkottam véleményt, te viszont spekulálsz, mivel ez a kommented azt sugallja, mintha nekem azért sikerült volna, mert jobban álltam anyagilag. Valahogy mindig ide lyukadunk ki, ha erről a nyelvvizsgáról van szó, hogy "nincs pénzem", holott én anno raktam le úgy egy angol C1-et, hogy a 25 ezer forintos vizsgadíjért is el kellett mennem dolgozni és egyedül készültem fel a vizsgára egy gyenge középfokról. A helyzet az, hogy velem ezeket a dumákat nem nagyon lehet elhitetni, a szüleidnek még beadhatod, de szerintem ebben a kategóriában, ahol konkrétan vannak emberek, akik nulláról egyedül idegen nyelveket tanulnak meg (nem, ez nem én vagyok), azoknak sosem fogod beadni, hogy milyen nehézségeken kell átesned egy középfokért. Nem akarod eléggé, ez ennyi és nem több. Nekem sincsen jó érzékem a matekhoz, mégsem érdekelte a kutyát sem az érettséginél sőt, még a felvételimbe is beleszámított, habár a munkám során tökéletesen irreleváns még a szorzó tábla is.

2021. máj. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
71%

“Nem akarod eléggé, ez ennyi és nem több.”


Örülök, hogy ezt így te eldöntöd.

Nem attól vagy jó ember és szakmai, hogy beszélsz e idegen nyelvet.

Én tudok örülni neked, hogy ilyen jól beszélsz nyelveket, légyszives ne minősíts engem, másokat. Mert azt csinálod legfőképp.

2021. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

"A szonszéd tehene is dögöljön meg effektus..."


Ez nem az. Én csak hasonló feltételeket akarok, azokat amelyeket az egyetemi regisztrációnál és beiratkozásnál elfogadunk. Ennyit, semmi többet! Sőt ahogyan láthattad a kérdés kiírásából, még plusz időt is adnék nekik, több évet a teljesítésére.


"Nincsen több 100 ezer forintom ilyenre. Sok szegény ember van az országban, nrm mindenki teheti meg anyagilag."


Bár ez nem nekem szólt, de hadd jegyezzem meg, hogy ahogyan én is feltudok venni diákhitelt, úgy más is fel tud venni, és nem csak követelni, bár legalább Te küzdesz érte. Így ha még meg is kapjátok, akkor jobban megérdemled, mint az aki csak a lábát lógatja, legalább küzdesz.


"Szerencsére nem csak én vagyok ezzel egyedül, még 25 ezer sorstársam, több mint 35% ☺️"


Ez egyébként már nem valós szám lesz. A Nyelvtudásért Egyesület számai alapján 50-60 ezer ember tett-tesz április-májusban nyelvvizsgát. Azaz a 25 ezer nem lesz már annyi, jó ha lesz 10 ezer fő. Mondjuk arra az 50-60 ezer emberre is lehetnének tekintettel, hiszen Ők mennyi energiát és pénzt fektettek ebbe bele? Rengeteget! Őket ki- vagy mi kompenzálja?


"Nekem sincsen jó érzékem a matekhoz, mégsem érdekelte a kutyát sem az érettséginél sőt, még a felvételimbe is beleszámított, habár a munkám során tökéletesen irreleváns még a szorzó tábla is."


Ez egy nagyon érdekes felvetés. Vajon ez alapján az érettségizőknek nem lehetnének valós felvetéseik, igényeik sőt követeléseik a járványra tekintettel? Hiszen ők sem tudtak a jelenléti oktatásban tanulni, sőt magániskolák sem voltak. Nekik nem lehetne elnézni ezt, meg azt? Ugye milyen bicska nyitogató a felvetés? Tényleg az, de sajnos a logika alapján nagyon is érvényes.

2021. máj. 22. 20:16
 39/56 anonim ***** válasza:
89%

20-as vagyok.


Tudod Kérdező én úgy vagyok vele: "Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el!" Tavaly pedig adták, én pedig elfogadtam.


Szép álomvilágban élsz, ha azt hiszed a nyelvvizsga minden.

Lehet van nyelvvizsgád, de egy angol cégnél nem tudnád magad megértetni a kollégákkal, mert csak a Daily Routinet tudod.


Semmi értelme nyelvvizsgához kötni a diplomát mert az a papír nagyon nagy részben csak azt a jelenlegi tudás szintet tükrözi amikor az illető nyelvvizsgázni volt. A munkahelyen meg nem a nyelvvizsga papírt fogják kéri, hanem azt hogy beszélj! Felesleges erre ennyire ráfeszülnöd, még a végén azt hiszem nincs is nyelvvizsgád és jövőre végzel az egyetemen....emiatt most még savanyú a szőlő.

Szép estét!

2021. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
30%
Az érettségizők bőven kaptak könnyítést... Nem kellett szóbelire készülniük.
2021. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!