Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik most nyelvvizsga amneszti...

Akik most nyelvvizsga amnesztiát követelnek a járvány miatt, azok miért csak a teljes törlést tudják elképzelni megoldásként?

Figyelt kérdés

Miért nem azt, hogy megkapják nyelvvizsga nélkül most a diplomát és kapnak idő haladékot a nyelvvizsga bemutatására. Mondjuk a veszélyhelyzet megszűnése után kapnak 12-24-36 hónapot a papírok bemutatására, addig tudnak majd jelenlétiben is tanulni.

Ezzel a gazdaságot is betudjuk indítani, ők is munkához jutnak, és a nyelvvizsgát is letudják tenni. Annyira fura, hogy csak a teljes amnesztia lehet számukra megoldás, mintha a járvány most csak ürügy lenne.



2021. máj. 22. 07:41
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
83%
Én most fogom letenni az olasz közepet, nyár végén az angol C1-et. Egyelőre csak BME vizsgát, mert könnyű, de mivel pszichológián vagyok PhD hallgató, kell a "papír" mert pályázatokon C1 vizsgára is adnak plusz pontokat. Egyébként meg elhiszem a papír nélkül is hogy jól megy az angol, hiszen a munkanyelvem is. Viszont ha ezek az elvárások, akkor ha törik ha szakad, meg kell csinálni, én így gondolom. Amúgy én nem nyelvtanulásra, hanem új laptopra vettem fel a kamatmentes DH Pluszt, nem volt más választásom. De ezek apró kellemetlenségek ahhoz képest; hogy milyen célért tesszük. ;)
2021. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

Úgy látom, ez egy meddő vita. Már csak azért is, mert ha meg is egyezünk abban, hogy van értelme/nincs értelme, minket akkor sem kérdeznek meg róla. Véleményem szerint, amíg döntés nincs róla (bár én nem is tudtam ,hogy egyáltalán felmerült az amnesztia lehetősége), addig azzal jár jól mindenki, ha igyekszik összekaparni azt a papírt. Igen, lehet, hogy feleslegesen. Mint ahogy mindannyian feleslegesen csináltuk meg akkor. De inkább legyen meg a diplomával együtt, minthogy az ember ne kapja meg a végzettségét és esetleg emiatt ne tudjon elhelyezkedni. Nem milliókat kell kifizetni, tényleg legrosszabb esetben diákhitel. Én is felvettem, mert másból nem tudtam volna finanszírozni az alapvető szükségleteimet, de ahogy az utolsó válaszoló írta, nem volt értelmetlen.


Egyébként én tudok olyan, elsősorban külföldi munkahelyet, ahol kifejezetten kértek adott nyelvvizsgát, bár az tényleg olyan volt, hogy ha az a vizsgád megvolt mondjuk C1 szinten, akkor nem firtatta senki, hogy jól beszéled és használod a nyelvet. Úgyhogy van az a papír, aminek van értelme, de azzal egyetértek, hogy a többség nem ez.

2021. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
83%

A Debreceni Egyetem TT-karán az elsőévesek legelső tájékoztatóján mondták amikor ott voltam, hogy nem akarnak lovári-eszperantó stb stb nyelvvizsgákat látni, és próbáljunk meg angol-német-ből megszerezni azt, mert erre lesz első körben szükség. Szóval ott anno ki mondták.

A kérdésre válaszolva, sajnos én is diákhitelből tudtam kikupálni a hiányos közoktatásomat (én is nehéz szakon voltam, így csak nyáron tudtam dolgozni), szóval megértem a kérdezőt.

Azzal is egyetértek, hogy egy önéletrajznál úgy is kiderül, hogy nyelvvizsga nélkül adták meg a diplomát.

Érdekes számomra is, hogy a teljes amnesztia a megoldás, de ez tényleg egy meddő vita-felvetés. Mindkét oldalon lennének jogos felvetések, de talán jogtalanok is, ahogy látjuk.

2021. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy örök vita marad és úgy látom nagyjából 50-50% a tábor szóval kiderül..:)
2021. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
jövőre is?
2021. júl. 15. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Szerintem érthető az amnesztia, nem volt hogy tanulni, rendesen felkészülni.


Én eljàrtam magántanárhoz és csak meglett az olasz, de aki ezt nem teheti meg, pláne ebben a helyzetben... :/

2021. júl. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!