Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angolból 3500-4000 szó...

Ha angolból 3500-4000 szó teszi a szókincsemet, a nyelvtanom pedig gyenge, akkor szerintetek mennyi idő lehet amíg megtanulok angolul egy erős használható szinten, ha nagyon ráfekszem?

Figyelt kérdés

Úgy ekkora a szókincsem, hogy sosem tanultam angolt, autodidakta sem...


Csak a médiafogyasztással értem el ezt “szintet” (ha lehet egyáltalán annak nevezni).


Ha veszek pár nyelvkönyvet, előfizetek pár nyelvtanulós appra és rászánok napi 3 órát, akkor kb. mennyi idő alatt tanulhatok meg egy erős közepes szinten?



2021. máj. 25. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

A kérdésre konkrétan nem tudok válaszolni, ne haragudj😭 de azt tudom ajánlani, hogy nézz angol videókat, meséket (egyszerű nyelvtan), sorozatokat felirattal, később anélkül. Ha nem kifejezetten suli miatt akarnál tanulni, akkor megfelelő, mert menni fog élből és át tudod venni a videókból a kifejezéseket stb. Suliban, mondjuk érettségihez kell a nyelvtan, mert kérdezik.

Szerintem ez hasznosabb is, mint egy nyelv-app.

Illetve, ha teheted (bár drága lesz) menj el külön tanárhoz nyelvsuliba, egy nyár alatt egy csomo mindent meg lehet ott tanulni, én így kerültem be (az elején elég fos angol tudàssal) nyelvszakos osztályba, gimiben. 3 hónap volt, heti kb 2-3 órával, de feltoltam magam.

2021. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem napi 3 órával 1 éven belül eljuthatsz még jobb szintre, de nehéz megmondani, szerintem simán le tudod tenni így jövőre a C1et.

Viszont ha neked működik a médiából való tanulás, akkor nem tartom jó ötletnek, hogy átmenj a tankönyvekhez, meg előfizetni sem szükséges.

Vegyél egy darab tankönyvet, rágd át magadat a nyelvtanon, de ne úgy, hogy kierőltesd magadból, próbálj meg még nem olyan sokat magadtól alkotni mondatokat, hogy ne rögzüljenek be rosszul. Nyelvkönyvek, appok helyett inkább fektess be valódi angolul íródott könyvekre, olvass, bővítsd így a szókincsedet, én nagyon ajánlom az Ankit, mint flash card alkalmazás a szavaknak. Nyomd a Netflixet, angolul angol felirattal, fejleszti a hallásodat, az értelmezőkészségedet. Olvass és nézz dolgokat sok témában, így lehet igazán jól megtanulni egy nyelven.

2021. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

"Ha angolból 3500-4000 szó teszi a szókincsemet, .......Úgy ekkora a szókincsem, hogy sosem tanultam angolt, .........Csak a médiafogyasztással értem el ezt “szintet”......."


Kétségbe vonom a 3500-4000-es szókincset, ne haragudj. És, ha napi 8 órán keresztül nézted a tv-t és filmeket, akkor a nyelvtanod is azon a szinten kellene lennie, amit láttál. Ha rád ragadt 4000 szó, hogy-hogy nem ragadt rád a nyelvtan is? Tudod, mint a 3 éves kisgyerek, aki három éve hallgatja a többiek beszédét, napi 24 órában, és pöszén beszél, de nem olyan nagyon rossz a nyelvtana.

2021. máj. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez tőled függ és lehetetlen előre megmondani.
2021. máj. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Én elhiszem neki, hogy annyi szót ismer, miért hazudna valaki itt ahol senki sem ismeri...


English for Everyone English Grammar Guide könyvet ajánlom van belőle magyar verzió is, ez a könyv szuper egyszerűen leírja a legtöbb alap szerkezetet.


Először én mindenképpen a legegyszerűbbek megtanulását javaslom: jelen/múlt/jövő aztán jöhet a többi finomság.


Alternatíva: English Grammar in Use - Raymond Murphy, de szerintem az előző könyv egyszerűbb

2021. máj. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

#5

"....miért hazudna valaki itt ahol senki sem ismeri..."


Mert itt (a GYK-n) mindenki >4000 szót ismer angolul, havi 750 ezret keres nettóban, és sorolhatnám.

2021. máj. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


4000 szó szerintem nem olyan sok...


Állítólag az angolt anyanyelven beszélők 12,000 szót ismernek.


Tehát háromszor ennyit.

2021. máj. 27. 04:52
 8/14 anonim ***** válasza:
23%

Szíves figyelmedbe ajánlom a "2100-2300" megjegyzést.

[link]

Szóval miért is nem ragadt rád a nyelvtan...?


Ne hidd, hogy irigy vagyok az állítólagos 3000-4000 szavas "tudásodra". Angol nyelvterületen élek, a rendszerváltás előtt jöttem ide. Magyarul senkivel sem tudok beszélni, azt hiszem, eléggé tudok angolul, és nem a Mekiben vagyok mosogató, sem vonatkerékpumpáló a British Airways-nél.

2021. máj. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8. Például a YouTube kommenteket megértem bármiféle probléma nélkül, illetve olyan egyetemek weblapját is szoktam nézegetni mint az Oxford... Azzal is el boldogulok, a lényeg átjön.


Akkor van a probléma, hogyha nekem kell mondatokat fogalmazni, mert akkor csak a nagyon nagyon egyszerű, néhányszavas mondatok mennek... A szórendet meg ilyesmit rontom el a legtöbbször és valahogy nem igazán megy az, hogy fejből megtanuljam.


Egyébként sajnos a magyar nyelvtan is nagyon rosszul megy, de azért ki tudom fejezni magam érthetően, hiszen ez az anyanyelvem.


Én most egy ilyet találtam neked:


“Studies have shown that the average English native speaker knows about 20,000 words with university-educated people knowing around 40,000 words. When actually speaking and with everyday writing (emails, letters, notes etc.) this goes down to about 5,000 very common words that are used repeatedly.”


[link]


Szóval 4000 szó nem sok.


Amúgy 3 internetes kalkulátorral becsültettem meg, hogy hány szót ismerek, szóval nem biztos hogy teljesen hitelesek, mindenesetre mind nagyon hasonló eredményt hozott ki.

2021. máj. 27. 06:46
 10/14 A kérdező kommentje:

“ Angol nyelvterületen élek, a rendszerváltás előtt jöttem ide. Magyarul senkivel sem tudok beszélni, azt hiszem, eléggé tudok angolul, és nem a Mekiben vagyok mosogató, sem vonatkerékpumpáló a British Airways-nél. “


Amúgy fogalmam sincs, hogy ez hogy jön ide.

2021. máj. 27. 06:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!