Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak szerintem jó ötlet ez?

Csak szerintem jó ötlet ez?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, van 2 ember aki távkapcsolatban van, és szerelmesek. Az egyik ember francia, a másik magyar. Mind a ketten csak A2 szinten beszélnek angolul kb. Megoldás lehet erre a problémára az hogy 100-150 óra alatt mindketten gyorsan megtanulnak eszperantóul? A duolingo kurzusát 1 hónap alatt le lehet tudni, fél év egy középfok elérése.

2021. máj. 30. 08:11
A kérdező szavazást indított:
Jó ötlet
Nem, akkor fektessenek bele több időt az angolba ( nehéz nekik)
Leírom válaszba
36 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Tavkapcsolat - nem sok remeny van hosszutavra.


1. Mi az istenneketanuljanak egy nyelvet, ami hasznalhatatlan?


2. Tanuljon meg mindketto folyekonyan angolul, nem csalad tavkapcsolat miatt, hanem mert hasznos azon kivul is.


3. Ha annyira szerelmesek, megtanulhatjak egymas nyelvet. A magyarnak a francia hasznos. A francianak a magyar mar sokkal kevesbe.


4. Azert erdekes lehet ket A2-es szintu beszelgetese. I love you kivun mi mast tudnak rgymasnak motyogni.


5. Az A2 saint mukodik, ha a masik anyanyelvi szinten van. O ki tudja dolgozni a masik mit akar, Es az A2 meg tanul tole.

2021. máj. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam hasonló volt a szituáció, csak annyival árnyaltabb, hogy én németül beszéltem alapfokon, a párom németül felsőfokon és angolul is, ő egyébként finn, azóta a férjem.


Nos, eleinte mi is távkapcsolatban voltunk, sokat beszélgettünk interneten és ugyanúgy live a beszélgetés, még segített is,hogy neten beszélgettünk, mert gyorsan ki tudtam szótárazni, amit akartam. Később, mikor összeköltöztünk-muszáj volt a távolság miatt- még többet fejlődött a németem, ő tanított meg felsőfokon, társalgással. Nagyon gyorsan fejlődik az ember, nem kell félni. Majd ez után finnül, svédül és angolul is megtanított felsőfokon.


Ha most belegondolok abba,hogy mindketten elkezdtünk volna tanulni az én hiányos nyelvtudásom miatt eszperantóul, annak semmi értelme nem lett volna.


Nálatok annyiból nehezebb, hogy egymást nem tudjátok tanítani, mert mindketten alapszinten vagytok, de szerintem,ha mi lettünk volna ebben a helyzetben, akkor elmentünk volna mindketten nyelvet tanulni egy tanfolyamra, esetleg, ha nagyon nincs rá pénz, akkor önállóan nyelvtankönyveket beszerezni.


Esetleg még a mi példánk alapján az is megoldás lehet, hogy a magyar fél elkezd franciául tanulni, az anyanyelvi tudja tanítani, közben ha valami nagyon nem világos az A2 angol tudás már elég hozzá, hogy kérdezni tudjon. Ez szerintem nagyon jó ötlet lenne. Persze fordítva is lehetséges, de a francia a nemzetközi piacon értékesebb nyelv, mint a magyar és könnyebb is.

2021. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fél év alatt angolul is el lehet jutni középfokra.

A mesterséges nyelvek könnyebbségét az egyszerűbb nyelvtan adja. De a szókincsét ugyanúgy meg kell tanulni, mert anélkül elég nehéz társalogni az élet nagy dolgairól.

2021. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Az egyes válaszával 100%-ban egyet értek
2021. máj. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 chtt ***** válasza:
91%

Több mint tíz éve végeztem el a szakfordító- és tolmácsképzőt, s nem kicsit meglepett annak idején, hogy az eszperantó is bekerült az anyagba (holmi EU gazdasági és kulturális háttérismeretek kapcsán), sőt a tesztkérdések közé is. Volt szó a megalkotójáról, a történetéről (összevetve más, nem túlélő mesterséges nyelvekkel), s arról, hogy élő nyelv, mivel vannak gyermekek, akiknek eszperantó a bejegyzett anyanyelve. Csak azért írtam ezt le, hogy igenis van példa rá, hogy egy (vagy ki tudja hány) házaspár közös nyelve az eszperantó.

Ezzel együtt azt mondanám, ha már mindkettő beszél valamilyen szinten angolul, érdemesebb lenne azt továbbfejleszteni és használni. Bármennyire szeretem is az eszperantót, egyértelmű, hogy angollal előbbre jutnak a mai világban. (Ettől persze még megtanulhatnak eszperantóul:)))

2021. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetéssel is lehet fejlődni, de még ha mellé aktívan bővítik is a tudásukat, akkor abból a végére nagyon jó angol is lehet.
2021. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Jó ötlet, és akkor részt vehettek eszperantó rendezvényeken is, akár Franciaországban, akár Magyarországon, vagy bárhol máshol a világon.

Bár általában fordított szokott lenni a sorrend, eszperantó rendezvényeken szoktak párt találni és egymással eszperantóul beszélni az egymás anyanyelvét nem ismerő párok, elképzelhetőnek tartok ilyet is, hogy már meglévő pár tanul meg eszperantóul, mert nem beszélik egymás nyelvét.

2021. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szóval mindketten halálosan szerelmesek, de egymással beszélgetni nem tudnak?
2021. máj. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
7: És ha teszem azt, Németországban vesznek részt egy eszperantó rendezvényen, akkor annak helyszínét elhagyva tán még egy kávét sem tudnak venni, mert a kutya sem beszéli az eszperantót a rendezvényen kívül. Ez aztán "hasznos" tudás…
2021. jún. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7!

Tavkapcsolat! Talan eletben meg soha nem is talalkoztak.

Nem ismerkedni akarnak, mar nagyon szerelmesek egymasba.

Hat nem tudom, ismerkedesre van konnyebb modszer is, nemhogy meg ahhoz egy hasznavehetetlen nyelvet tanuljak. 😄

2021. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!