Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki milyen nyelvvizsgát tett...

Kertész Körte kérdése:

Ki milyen nyelvvizsgát tett le, hogy tetszett neki?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, hogy a nyáron nagyon érni fog, hogy letegyem angolból a B2-es, középfokú nyelvvizsgát, viszont tanácstalan vagyok.

Az iskolában az ECL, illetve BME-s nyelvvizsgás feladatokat oldottunk meg, külön tanáromnál csak BME, illetve Maturás könyben dolgoztunk (a piros).

De félek nem teljesítenék semelyiknél túl jól. Azt kell még elöljáróban tudni rólam, hogy nagyon izgulós típus vagyok dolgozatok előtt is, félek használni az angolomat a barátaim előtt is, nehogy rosszul ejtsem ki a szavakat (Az osztályunkban 1 osztálytársam megbántott, 2 osztálytársam profi angolos) ez az, ami meggátol.



Mindenre várok tapasztalatot, véleményt, segítséget.

Kinek, melyik jött be, mik az előnyei, hátrányai az adott nyelvvizsgának?



2021. máj. 31. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Rám az hat magabiztossággal, amikor hallok külföldi anyanyelvű embereket magyarul beszélni.

Hibáznak, mégis tökéletesen érthető, tudod, hogy mit akar mondani, aranyosnak is tartod, mert ritkaság számba megy, hogy valaki pont a magyart beszélje. Akkor kell úgy gondolni, hogy te pont ilyen vagy az angollal, lehet hibázni kiejtésben és nyelvtanban is fő, hogy ne dadogjon az ember.

2021. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

TELC: Elsőre megbuktam, másodjára egy évvel később ugyanazt a feladatsort kaptam lol. Jó, de honosítani kell. Azért jöttem erre mert nemzetközileg elismert nyelvizsgát kb csak itt lehetett tenni ebből a nyelvből. Rossz: nem lehet megtekintéskor semmilyen módon lefotózni. (Nem tudom, hogy máshol lehet-e, azokat nem néztem meg). Akkor még nem ismertem sok nyelvvizsga típust.


ECL: laza volt, de figyelni kell, mert a szóbeli dátuma lehet az írásbeli előtt. Nagyon menő, mert kemény kötésű bizonyítványt kaptam róla. Azért választottam ezt, mert a gimis tanárom ezt javasolta.


BME: ez volt a legjobb. Egyszerű, nyugis, semmi komplikáció. Mondjuk ekkorra már elég jó rutinom lett a vizsgázásban. Azért választottam ezt, mert a gimis tanárommal ezeket a típusokat gyakoroltunk az osztállyal.


Mindegyik B2 volt, és ha számít, az ECL volt az angol. (A felsorolás időrendben van)

Egyébként tudom, nyelvtudás kell hozzá, de megsúgom, hogy sokat számít a vizsgarutin is meg a tipusfeladatok begyakorlása.

Az elsőre, a TELC-re úgy mentem, hogy semmit nem tudtam a nyelvvizsgákról. El is buktam a hivatalos levelet. Valahogy 14-15 évesen nem tudtam, hogy mi a formája. Megjegyzem, hogy ezt a nyelvet tudtam az adott vizsga idejében a legjobban. Sőt, amikor megbuktam jobb voltam összességében, mint egy évvel később, mikor átmentem és már hanyatlott a tudásom.

Az ECL-re úgy mentem, hogy tudtam milyen egy nyelvvizsga, addigra volt előrehozott érettségim is a tárgyból. De nem erre a konkrét típusra készültem.

BME-re meg úgy mentem, hogy tudom a vizsga matekját. Tudtam pontosan, hogy mit kell csinálnom. Addigra már túl voltam 2 nyelvvizsgán, 2 közép és egy emelt nyelvi érettségin plusz néhány nyelvi versenyen is (bár egyiket sem ebből a nyelvből) így elég jó rutinom volt.



Egy megjegyzés még a szóbeli részhez: idegen embernek könnyebb megnyílni. Bármit mondhatsz egy nyelvvizsga szituációban. Elpanaszolhatod az összes gondodat, pletykálhatsz stb. Én az angolon elég rossz passzban voltam éppen (nagyjából előző nap szakítottam) de tudtam miről beszélni.

TELC szóbelin nem értettem amit a párom mondott, mint hobbija, de úgy irányítottam a beszélgetést, hogy ne legyen fontos.

BME-n pedig nincs pár. Egyedül voltam benn.

2021. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Én Language Cert-en voltam. Az írásbeli része nagyon könnyű, a listening se nehéz, de a speakinget nagyon szigorúan veszik.

Ha jobb vagy szóban, mint írásban, akkor ezt ajánlom.

2021. jún. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Szia 👋 én is most fogok nyáron B2 - re felkeszülni. Mit szólnál hozzá ha "összebaràtkoznánk"? hátha segitenèk egymásnak.
2021. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Senki sem említette a Dexam vizsgaközpontot. Olyan feladattípusok vannak, mint írásbeli érettségin szövegértésből és nyelvhelyességből. A levélhez, fogalmazáshoz lehet használni szótárt.

Plusz, az egyik legbarátibb az ITK (Origó) írásbelije: sokat változott az elmúlt években, vizsgázóbarátabb lett. Mindenhez lehet használni szótárt, a szövegértéshez is! Mondjuk ott van fordítás idegen nyelvről magyarra, de egy minimális olvasottsággal, rutinnal nem okozhat problémát.

A szóbeli kb. mindenhol ugyan az. Párban, vagy vizsgáztatóval, de beszélni kell.

2021. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

Én is Dexam-nél voltam írásbelin. Nagyon könnyen kiszámítható, és a szótár az külön jó. Áldom az Oxford Advanced Learner's Dictionary példa mondatait, sokat segítettek. :)

Az angol szóbelirésze viszont a TELC-nél volt, és imádtam.


A másik vizsga pedig a Language Cert-nél volt. Az írásbeli nagyon élhető, de a szóbelirésze azért hagy némi kívánni valót maga után, de meg lett az is.

2021. jún. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
iTolc írásbelin voltam. Szerintem nagyon korrekt a vizsga, nagy könnyítés, hogy online szótár van, ráadásul otthonról is lehet vizsgázni. Nekem sokat segített, ha nem értettem valamit, felolvastam hangosan, elvégre otthon senkit nem zavartam vele. 😄 A Language Cert nyelvvizsga feladatait gyakoroltam hozzá. Ott nem tudom, hogy milyen az éles vizsga, de a gyakorló feladatokban nagyon jó eredményeket értem el, annak ellenére, hogy tényleg nem vagyok valami jó angolból.
2021. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7

Az iTolc egy vicc; a honlap és mintafeladatok hemzsegnek az angol hibáktól. Nem tudom, javították-e azóta, de nagyon kínos volt olvasni is... Kaszálni akartak az online vizsgákkal és kutyafuttában készült az egész. Olyan is lett.

2021. jún. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát még mindig nem tudtam eldönteni, hogy melyiket válasszam, de a DEXAM, ECL, BME, TELC, ORIGÓ között vacillálok. Nagyon félek, nem tudom, hogy otthoni vagy bentléti a jobb, nagyon nagyon izgulós fajta vagyok, csak a tanáromnál szoktam angolul beszélni, plusz a sulis angolon.
2021. aug. 25. 20:00
 10/18 anonim ***** válasza:

9

Origo szóbeli - Dexam írásbeli.

2021. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!