Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki milyen nyelvvizsgát tett...

Kertész Körte kérdése:

Ki milyen nyelvvizsgát tett le, hogy tetszett neki?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, hogy a nyáron nagyon érni fog, hogy letegyem angolból a B2-es, középfokú nyelvvizsgát, viszont tanácstalan vagyok.

Az iskolában az ECL, illetve BME-s nyelvvizsgás feladatokat oldottunk meg, külön tanáromnál csak BME, illetve Maturás könyben dolgoztunk (a piros).

De félek nem teljesítenék semelyiknél túl jól. Azt kell még elöljáróban tudni rólam, hogy nagyon izgulós típus vagyok dolgozatok előtt is, félek használni az angolomat a barátaim előtt is, nehogy rosszul ejtsem ki a szavakat (Az osztályunkban 1 osztálytársam megbántott, 2 osztálytársam profi angolos) ez az, ami meggátol.



Mindenre várok tapasztalatot, véleményt, segítséget.

Kinek, melyik jött be, mik az előnyei, hátrányai az adott nyelvvizsgának?



2021. máj. 31. 22:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai órákról beszélünk, akkor gondolom írtál felvételit is nem olyan rég. Ehhez tudom a legjobban hasonlítani.


Ugyan úgy kell gyakorolni a nyelvvizsgára is. Annyi a különbség, hogy iskolánként nem adnak más fajta feladatot, de egy túpusfeladatok vannak, tehát ha egy vizsgaközpont feladatait begyakorlod, akkor tudni fogod hogy kell megoldani.

Mivel mindenhol más feladat van, így viszont az alapján érdemes dönteni (ha nem kell adottan valamihez, ahol csak egy fajtát fogadnak el), hogy melyik megy a legjobban.

Azt ugyan nem írtad, de én Euroexam és Origó között döntöttem. Nekem a kifejtősebb válaszok, fordítás jobban megy, mint az x-elgetés, így a második lehetőség feladatai nekem testhezállóbbak voltak. (Bár nem volt nagy vacilálás, már a junior és alap is itt ment, amihez remek felkészítést kaptunk általános iskolában, így már tudtam mire számítsak és a feladatok megoldásához is több trükköm volt.)

Nekem egyébként tetszett az Origó, kedves és segítőkész vizsgáztatókat kaptam.


Online is írtatok gondolom dolgozatokat, feleltetek, voltatok órán, segített, vagy hátráltatott az otthoni környezet? Melyik helyzetben érezted magabiztosabbnak magad és a tudásod? Ami erre a kérdésre a válasz, valószínűleg abban könnyebbség lesz neked a nyelvvizsga is.


Amin tényleg javítani kellene, az ez a félelem a beszédtől. Átérzem a helyzeted, magyarul sem beszéltem sokat a suliban hangosan meg végképp nem (mára valamilyen színten javult a helyzet, de még mindig van hogy előjön), ebből fakadóan angolul még kevésbé mertem megszólalni ugyan ezen ok miatt. Mi van ha elrontom. Még mindig nem én vagyok a legbeszédesebb, de javult a helyzet.

Több dolog is segített.

-Sokat beszélek magamban. Elmondom, hogy mi történt aznap, mit csinálok éppen akkor, vagy hogy mondanám el xy-nak ezt angolul. Helyzeteket gondolok át, így már nem a nulláról kell elkezdenem gondolkodni, mikor oda jutunk.

-Leveleket írok angolul. (Slowly alkalmazásban) Ugyan nem beszéd, de a gondolataimat kell kifejeznem idegeneknek. Egy idő után próbáltam tudatosan úgy leírni, ahogy elmondanám, így olyan volt mint ha beszélnék. Utána átnéztem, biztos ami biztos, nem akartam teljesen értelmetlen szöveggel bombázni másokat. A sulis dolgokat is így írtam, utána leellenőriztem Grammarly-val. Először egyre több hiba volt, de az idő múlásával egyre kevesebb, ami önbizalmat adott, mert ezek szerint beszédben sem ejtek annyit.

-Sok YouTube videót néztem, ami megerősítette, hogy jól tudjam a szavak kiejtését, és természetesebb legyen az angol nyelv számomra.


Annyi tanácsot tudok még adni az agyban való átálláshoz, hogy gondolj ezekre:

-ők sem tudnak mindent, ők is rontanak

-beszédben nem annyira észrevehetőek a hibák, mint írásban, mert csak egyszer hangzik el

-a vizsgáztatót soha többet nem látod -ha igen se fogtok egymásra emlékezni- és valószínűleg már sokkal nagyobb hülyeségeket is hallott pályafutása során. Ez a munkája, nem fog elítélni, ha valami nem megy. Segíteni akar neked, nem szívatni

-senki sem tökéletes, azért jársz angolórákra, hogy újat tanulj és kijavítsd a tudásod, senki nem profiként megy oda

-az osztálytársad leragadt valahol óvoda és első osztály körül, ott volt menő egymást piszkálni mindenért, szóval csak ne szóljon be azért, mert valamit elrontasz, emberi dolog hibázni, ahogy fejlődni is agyilag, de neki mégse sikerült. Ilyenekre ne hallgass, abban lelik örömük, ha hat rád a megszókalásuk.



Szóval szedd össze a tudásod, a bátorságod és mutasd meg nekik, hogy nincs igazuk! Ne engedd, hogy miattuk csússz el egy ilyen dolgon!

2021. aug. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hasonlóan voltam. Angol a második nyelvem volt, ráadásul úgy mentem iskolabezárás miatt új iskolába, hogy elsőnyelves angolosokkal mentem. Hiába mondtam, hogy nem tudok angolul, angolon fel kellett olvasnom mégis. Úgy kiröhögtek, hogy a kiejtésemet még 12. osztályban is emlegették, és néha facebookon is láttam :) De azért megcsináltam érettségi előtt a nyelvvizsgát, és talán én voltam az egyetlen, akinek két nyelvből is meglett. Nálunk az Euroexam lett nyomatva, mert könnyű, órákon is azt gyakoroltuk. Többször elhasaltam mindkét részén, ha régen egyszerű is volt, mivel mindenki emiatt odament, nehezítettek rajta (szerintem). Dexamról hallottam, hogy egyszerű, de az angolt végül kb. 4. nekifutásra teljesítettem. Az is volt a baj, hogy ott a szóbelin fekete-fehér képregénykockákról kellett beszélni a partneremnek, és lehet én nem voltam elég fantáziadús, de néha fogalmam sem volt róla, hogy mi történik ott. Az írásbelin meg a leveleim nem voltak valamiért jók. Szóval függetlenül attól, hogy mit gyakoroltok, szerintem azt nézd meg, hogy neked a feladatok mennyire fekszenek. Én azért nem váltottam másra, mert itt legalább egyre jobban ment a hosszú gyakorlások által, de lehet jobban járok, ha váltok valamire. A németet a Telcnél csináltam, elsőre sikerült, igaz, hogy a németet 9. éve tanultam már, és jól ment (szemben az angollal, ahol még jól belém is tapostak az osztálytársaim). Nekem a Telc életszerűbb volt, nem nyomi képkockákról kellett mesélni. Szerintem tölts le aktuális mintafeladatsorokat (amiknél készülj fel, hogy jóval egyszerűbbek, minta vizsga), és nézd meg hogy melyik megy a legjobban. Ezt az igzulást meg engedd el, senki nem fog ismerni, senki nem fog emlékezni rád, nem egy osztály, ahová minden nap be kell menned. Én egyébként sorozatot néztem angolul. Scooby Doot :D Olyan verziót, ahol magyar szinkronra is lehetett váltani az angol szinkról. Megnéztem magyarul, megnéztem angol szinkronnal felirattal, majd csak szinkronnal. És sokat segített, meg persze szerettem is :D


Sajnos más nyelvvizsgatípust nem ismerek, de a legfontosabb szerintem, hogy minél többet megnézz, hogy melyik hogy megy neked, és aszerint válassz.

2021. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
*Nem tagoltam a mondatot, bocsánat. A Dexamról hallottam, hogy egyszerű, de nem ismerem. Az angolt végül kb. 4. nekifutásra teljesítettem.
2021. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

A 11-nek:

Gimnazista 2.jába megyek most szeptembertől. Nem voltam felvételizni sajnosy az iskolám gimis részébe járok továbbra.

A fogalmazásírásra én is átállok, elég kreatívnak tűnik.

És megpróbálok én is magamban beszélni angolul, remélem segíteni fog. A legnagyobb gondom, hogy annyira maximalista vagyok, hogy nyelvekből is ugyanígy vagyok, ezért félek használni. Online és élőben is féltem, mert online alatt is egész osztály előtt keljek feleljek, dolgozatot írjak.

2021. aug. 26. 19:20
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 12-13-snak, ha neked csak 4.re sikerült, nekem sem sikerülne hamarabb, ezért hagyom a DEXAM vizsgát. Nekem a 2.nyelvem az olasz, abból is szeretnék nyelvvizsgát, de addig nem kezdenék bele, ameddig nincsen meg angolból. Nekem most lesz, hogy 10.éve tanulom az angolt, de sokszor elhasaltam a profi angolos osztálytársaimmal szemben, ezért félek főként a használattól.
2021. aug. 26. 19:23
 16/18 anonim ***** válasza:

14. Nem baj, akkor annyiban különbözik a dolog, hogy nem tudod a felvételi feladatokhoz hasonlítani, de akkor is egy vizsgaközpontban ugyan az van, így a feladatok nem érnek meglepetésként ha átveszed őket.


Nekem is ez a szorongás tűnt a legnagyobb akadálynak az írásaidból. Tudom hogy nehéz elengedni, főleg ha mellette még maximalista is vagy, és nem csak mások negatív véleménye, hanem saját magadé is a fejedben motoszkál hetekig. Amiket leírtam azért jó megoldások (legalábbis nekem működtek), mert magadnak bizonyítod, hogy menni fog, meg tudod csinálni, és így már csak mások véleményét kell leküzdeni. A levelekre érkező visszajelzésből pedig rájössz, hogy teljesen érthetően írsz, nem kötnek bele az írásodba és vagy olyan színten, hogy idegenekkel más országból meg tudd osztani a gondolataid és az övékét megértsd.

A nyelvvizsgánál tényleg az az utolsó kapaszkodó, hogy 2, max 3 ember előtt kell beszélned, akiket soha nem látsz többet, nem ismersz, és ez a feladatuk. Ők tudják a legjobban, hogy mindneki hibázik, és ezért nem ítélnek el senkit, hanem segítik, hogy jobb és bátrabb legyen a nyelvtudása.


Remélem segítenek legalább egy kicsit közelebb érni a célodhoz.

2021. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem azért úgy sikerült negyedjére (mindegyik próbálkozásom Euroexam volt), hogy igazából csak 3 évig tanultam angolul, és főleg önszorgalom kellett. Az is igaz, hogy sajnos viszont az angolom mai napig csak arra jó, hogy sorozatot nézzek, meg ha külföldre mennék, lehet elboldogulnék, de összességében a szakmámhoz - pedig jó lenne - nem tudom használni. A németet meg egyáltalán nem gyakoroltam az angolra való fókuszálás miatt, és az meg bár megértem, de elveszett. De érettségi pontba jó volt mindkettő nyelvvizsga. Én tényleg azt mondanám, hogy ne szorongj, engedd el a szorongást. Nekem azért sikerült csak negyedjére, mert túl hamar elkezdtem a vizsgázást. Szülői nyomásra. Tudtam, hogy nem vagyok ott, és csak csomó frusztrációt sikerült szereznem. Összességében csoda, hogy átmentem amúgy :D Eléggé minimumra jöttek ki a pontok, de kijöttek. Ettől függetlenül továbbra is azt javasolom, hogy nézd meg a feladatsorokat, és hogy neked mi fekszene, és ha megteheted, specifikus tanárral készülj fel.
2021. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

16-os, 17-es nektek nagyon köszönöm a válaszaitokat, nagyon sokat dobnak és jó ötleteiket vannak!

A 16-os válaszolónak: Szerencsére magyarból nincsen szorongásom, nagyon választékosan tudok beszélni, ezt szeretném elérni angolból is. Nagyon remélem, hogy évvégére sikerül elérjem, hogy kevésbé fogok szorongani.


17-es válaszolónak:

Én is sorozatot szoktam nézni és olvasni angolul, én "specifikus" tanárral jelenleg a piros Maturás könyvben dolgozok, (gondolom nem bizonyult elégnek, amikor nyelvvizsgás feladatot csináltunk, vagy nem tudom az egyéb okát) ahogy a kérdésbe is írtam, az online oktatás alatt ECL-t és BME-t csináltunk, ezért maradtam a BME-nél.

2021. aug. 26. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!