Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek meg lehet tanulni...

Szerintetek meg lehet tanulni itthon kínaiul?

Figyelt kérdés

Én az egyetemünk Konfuciusz Intézetében kezdtem kínaiul tanulni, két félévig jártam heti két órában. Akkor élveztem és szerettem az órákat, de utólag igazából nem éreztem azt, hogy sokat tanultam volna. Szóval a két félév alatt a kezdő könyv első 13 leckéjét vettük át és ilyen nagyon alap dolgokat tanultunk csak, ilyen "helló szia hogy vagy" szinten. A tónusokat például egyáltalán nem tanították meg nekünk rendesen és igazából soha nem is javítottak ki minket, nem gyakoroltuk stb., csak szimplán az első órán elmondták, hogy vannak a tónusok, megmutatta a tanár melyik milyen és ennyi. Ugyanúgy például a karaktereket is úgy tanultuk csak, hogy felírta a táblára és másoljuk le, de pl. abszolút nem foglalkoztunk azzal, hogy ennek megvan a maga rendszere, van sorrend stb. Aztán voltam a két hetes nyári táborban Kínában, ahol megint volt pár nyelvóránk és egy HSK1-es nyelvvizsgát kellett csinálni a végén, ami ugye a legalacsonyabb szint. Aztán itt meg is szakadt a nyelvtanulás, mert a következő félévekben már nem tudtam felvenni az órákat és akkor nem találtam magántanárt sem. Egyedül persze próbálkoztam, de nem voltak meg a stabil alapok és sok mindent egyedül nem is tudtam rendesen gyakorolni, nem kaptam visszajelzést stb. Mostanában több időm lett és gondoltam, akkor folytatnám a kínait, miért ne. Az ELTE-n online mentek a konfuciuszos tanfolyamok, elkezdtem egyet, de igazából ugyanazt éreztem mint az előző egyetemi nyelvórákon. Lassan haladtunk (tök más könyvből, úgyhogy nekem picit ez is fura volt) és megint olyan érzésem volt, mintha nem is nyelvórán lennék, hanem csak egyfajta ilyen "ismerkedős", kulturális ismeretterjesztő órán vennék részt. Szóval ezek után picit elkeseredtem, mert megtetszett a kínai nyelv és szeretném elsajátítani, csak úgy érzem, hogy így kb. soha nem fog menni. Kerestem magántanárokat, de eddig csak ilyen 5-6ezer forintos óradíjakat láttam mindenhol és én azt megmondom őszintén nem tudom kifizetni. Úgyhogy jobb híján most megint egyedül tanulgatok, illetve gondolkozom egy újabb ELTE-s nyelvtanfolyamon...

Ismerek olyanokat, akik tudnak kínaiul, de ők mind Kínában tanulták meg a nyelvet. Illetve van egy ismerősöm, aki egyedül tanult kínaiul, de ő később szintén élt, tanult és dolgozott Kínában, ami azért gondolom nagyban hozzájárult a nyelvtudásához.


2021. jún. 4. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Mint irtad, az isneroseid sem itthon tanultak meg a nyelvet konyvekbol, egyedul, hanem gyakorlatbol Kinaban.

Itthon keress kinai baratokat beszed es szovegertesre, es a nyelvtant tanuld konyvekbol.

2021. jún. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos van youtube-on is oktató videó, ami kitér pl a tónusokra is.
2021. jún. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, és feltételezem, hogy jól beszélsz angolul, mert anélkül tényleg reménytelen helyzetben lennél.
2021. jún. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, jól beszélek angolul és ez valóban szerencse, mert magyarul nem is nagyon vannak anyagok. Az ELTE-s tanfolyamon egy magyar-kínai nyelvkönyvből tanítottak (és a magyar könyvből angolul, mert kínai volt a tanár és ő nem tudott magyarul, szóval ez így külön csodálatos volt...), de nem éreztem jónak a könyvet, pláne egyéni tanuláshoz. Úgyhogy eleve inkább angol könyveket használok, amiket még az előző kínai tanáraimmal használtunk és kerestem még párat.

Youtube videó is van rengeteg, de nem érzem hatékonynak, mert nem kapok visszajelzést. Tudom ismételgetni, utánozni, próbálkozni stb., de az ember másképp hallja saját magát és így nincs aki kijavít, aki segít stb. A kínaiul beszélő ismerőseim nagy része is tanárral tanult (egyetemre jártak Kínában), szóval azért volt segítségük. Nekem is mindig kínai tanárom volt, de hát ezek a nyelvórák nem voltak túl hatékonyak a nyelvoktatás terén... Nincsenek más kínai ismerőseim, szóval nem tudom, hogy hogyan szerezhetnék valakit, aki mondjuk ebben tudna segíteni.

2021. jún. 5. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!