Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek miért nem döntött...

Szerintetek miért nem döntött még a kormány a nyelvvizsga amnesztiáról?

Figyelt kérdés

Azért húzzák eddig a döntést, mert eszükben sincs megadni?

Vagy azért, hogy minél többen megszerezzék a nyelvvizsgát,(minél kevesebb pénzt bukjanak a nyelvvizsga központok) és csak az utolsó pillanatban adják meg az amnesztiát? Ha nem tervezik jóváhagyni, akkor szerintem már rég elutasították volna.



2021. jún. 18. 13:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%

#10


De nem is arra értettem, hogy a mostani helyzetben lehet-e szerezni te nagyon okos. Általánosságban írtam, hogy minimum ennyit meg kéne követelni mindenkitől. Az, hogy most volt egy időszak a COVID miatt, az azért 50 évente van egyszer. Szóval ne erre fogjunk már mindent. Akinek annyira fontos megcsinálta volna az első feloldáskor. Akkor volt rá majdnem fél év.

2021. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

#11: Milyen feloldáskor? Mikor voltak tavaly szakmai nyelvvizsgák, és hol, mekkora létszámban?


A sima jelenléti nyelvvizsgák is csak a nyelvvizsga központokban voltak. Az iskolába kihelyezettek nem lettek megtartva. Jelenléti csoportos felkészítők nem voltak. A diákok elvesztették a munkájukat, magántanárt nem tudtak megfizetni.

2021. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
39%

#12


A BME-n például Angol-Francia és Német nyelven gazdasági és Angolból műszaki például most 2021 januárban volt, meg májusban is. Meg 2020 Június és októberében a Kodolányin is. Szóval ennyit az okoskodásodról.

2021. jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13: Ez nem mond ellent annak, amit írtam.

Ezek nem fedik le a teljes gazdasági létszámot. A másik meg, hogy voltak olyanok, akik felkészültek egy adott típusú vizsgára, jelentkeztek is, de elhalasztották a vizsgaidőpontot, majd az újat is. És ez nem egyedi.

Ráadásul senki nem tudta előre, mikor zárnak megint mindent. Így ezzel kalkulálni sem lehetett. Akik nyáron nem nyelvvizsgáztak, abban a tudatban voltak, hogy van rá még kb 9-10 hónapjuk.

2021. jún. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igazság szerint az a legelkeserítőbb az egészben, ahogyan az emberek megnyilvánulnak a témával kapcsolatban. Ez az elgáncsolás, mocskolódás, vádaskodás, visszahúzás, hogy ha nekik rossz volt, akkor mindenki másnak is legyen az. Köpködnek minden diákot aki ebben a cipőben jár, valószínűleg nem véletlen hogy a jelenleg végzős hallgatók 1/3 részének nincsen nyelvvizsgája, mivel a Covid miatt sok családban étel is nehezen került az asztalra. Én már azt sem bánom ha nem adják meg, és tényleg csak egyszeri eset volt, de örülnék ha végre döntést hoznának mert több mint 25.000 ember van ilyen kétségek között.
2021. jún. 18. 21:42
 16/17 anonim ***** válasza:
23%

A 6-os vagyok, köszönöm a válaszod, így már értem.


Továbbra is tartom, hogy szerintem nem bízhatsz ebben sajnos.

2021. jún. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Biztosan értesültetek róla, de elfogadták végül. Én ettől függetlenül folytatom a készülést a vizsgára, remélem a többiek sem engedik el a dolgot teljesen.
2021. jún. 27. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!