Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dekiru vagy Minna no nihongo?

Dekiru vagy Minna no nihongo?

Figyelt kérdés

Melyik japán tankönyv sorozatot ajánlanátok és miért? (teljesen kezdő vagyok).


Szeretnék megtanulni japánul.

Célom az N1-es felsőfokú nyelvvizsga letétele.


Tehát a kérdésben leírt tankönyvek segítségével melyik szintig lehet eljutni?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jún. 25. 18:12
 1/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem a nulláról indulok.


Egy ideje már tanulom a hiraganát és a katakanát emellett nagyjából 50-60 kanjit tudok.


Szóval elsősorban olyan emberek válaszát várom akik tanultak az alábbi tankönyvekből és nem kezdők.

2021. jún. 25. 18:14
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudom hogy azt írtad, hogy a kettő közül választanál, de nekem -amikor el akartam kezdeni tankönyből is tanulni-, egy Japánban élő japán ismerősöm a 'Genki'-t ajánlotta, én azóta abból tanulok (csak ennek az a hátránya hogy a könyv angolul van, ezért tudnod kell angolul). A másik két könyvet amúgy nem is ismerem.

Mellesleg, megkérdezhezem hogy miért szeretnél japánul tanulni? (Csak nagyon érdekel, mert szerintem az önszántadból való nyelvtanulás egy nagyon jó dolog) :)

2021. jún. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Szvsz tanár nélkül egyik tankönyvből sem tanulj. Én a Dekiru-t megpróbáltam (nem ment. Nincsenek benne magyarázatok, kb csak feladatok. Sok szöveg van benne, amikben viszont nincsen mindegyik idegen szó kiírva. Tanárral biztos jó, de tanár nélkül nem ér semmit.)

A Minna no Nihongo-t már tanárral vettem át, és így tökéletes volt. Ez is többnyire feladatközpontú, viszont ez teljesen mellőzi a szabályokat, ez egyfajta kiegészítő a tanár mellé.


Ha tanár nélkül akarsz tanulni, akkor ezt ajánlom: [link] Nagyon jól összerakott internetes blog.


Ha meg mindenképpen a Dekiru és a MNN közül akarsz választani, akkor a MNN-t tudom jobban ajánlani - lévén én abból tanulok, a Dekirube csak belenéztem.

2021. jún. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy, amelyik szimpatikusabb, jobb az elrendezése, stílusa neked azt válaszd, az alapok elsajátítására mindekettő jó, én pl. Jamadzsi Maszanori ősrégi könyvéből kezdtem

végig egyedüll, mégis eljutottam az N1es szintre.

2021. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek!


Kedves első válaszoló!

Elsősorban azért, mert nagyon érdekel a japán kultúra, egy álmom válna valóra, hogyha egyszer elutaznék Japánban! Másrészről sokkal jobban meg érteném az animéket/mangákat.

2021. jún. 26. 14:51
 6/6 A kérdező kommentje:

A Japánt percek blogot ismerem, eddig abból tanultam (+ még pár internetes weblap), de azokat kevésnek találtam.


Így könyv utána néztem.

2021. jún. 26. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!