Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kijavítanátok ezt az angol...

Kijavítanátok ezt az angol fogalmazást?

Figyelt kérdés

Mobile Phone


The most significant technological device are the mobile phones beyond shadow of a doubt.

In the past people must use public telephones or line phones if they wanted to communicate with far away people. The first mobiles appeared in the 90's and the development is still in modern times. The beginning phones were very primitive compared to their modern counterparts decades ago, they had buttons for example. People could use them only for calling or writing SMS.

Nowadays the communication is more easy and affordable because the technological development.In 2021 phones are not only to communicate, but a phone eventually means a computer in a man's pocket: it can be used for internet searching, paying services or goods, calculating, watching movies, videos etc. We call these phones smartphones because the variety of functions. In spite of these functions smartphones are accessible to everybody at a fairly good price, because there are some inexpensive phones as well.

I use my phone in all area of my life. It has changed everything, because it replaced many other devices in my life. Thanks to this fact I can spare a lot of money. Don't I have a map? No problem, I can use the GPS function of my phone. Don't I have a calculator? Okay, there is also in my phone .Do I need a compass? A lamp? It's okay. There are many beneficialy application too. For instance recently I use Duolingo app to learn English and other apps to improve my skills...



2021. júl. 6. 17:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Túl sok a hiba, nem vállalom... Írd újra az egészet. Nagyjából minden mondatban van egy rossz kifejezés.
2021. júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
"because the technological development" A "the" elé egy "of"-ot vágjál be, csak gyorsan bele szúrtam egy részbe, ezt vettem észre. Egyébként hány éve tanulsz angolul?
2021. júl. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de erről süt, hogy félig a Google fordítóval készült/félig figyeltél oda. Több értelme van, ha saját kútfőből próbálsz dolgozni és tényleg gondolkodsz rajta. Azért itt van egy durva javítás.


In the past people HAD TO use public telephones or LANDLINE phones if they wanted to communicate with people WHO WERE FAR AWAY. The first mobiles appeared in the 90's and ?? ÍRD ÚJRA. ÍRD ÚJRA. People were able to use them only for calling or TEXTING.


Nowadays communication is EASIER and MORE affordable THANKS TO technological developments. In 2021 phones are not only USED to communicate, but a phone ÍRD ÚJRA: it can be used TO BROWSE THE INTERNET, TO PAY FOR services or goods... We call these phones smartphones because OF THEIR variety of functions. In spite of these functions, smartphones are accessible to everybody at a fairly good price, because there are some inexpensive phones as well.


I use my phone in all areaS of my life. It has changed everything, because it replaced many other devices in my life. Thanks to this fact I can spare a lot of money. IF I DON'T HAVE A MAP, I can use the GPS function of my phone. IF I DON'T HAVE A CALCULATOR, there is one on my phone. ÍRD ÚJRA. There are many USEFUL APPLICATIONS too. For instance recently I'VE BEEN USING THE Duolingo app to learn English and other apps to improve my skills...

2021. júl. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
#2-es vagyok. Egyébként használhatnál ilyen előszavakat (máshogy nem tudom elmondani), mint pl. a way meg ilyenek. Ezeket szeretik az angol tanárok :)
2021. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Alwny-állítmány egyeztetes, igeidők, segédigek rossz hasznalata...


Ennel még a google is jobban fordít!


Meg a deepl.com is.

2021. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Második bekezdés első mondat, must helyett *had to*, mondat végén rossz a sorrend, *with people far away*.


A következő mondatot érdemesebb lenne átfogalmazni. Értem, hogy mit szeretnél kifejezni, de ebben a formában nincs értelme. *The first mobiles was invented in the 90's and the development is still in progress*.


A harmadik mondatban helytelen szó használat. *beginning helyett first, *for example they only had buttons, at that time there were no touch screen function like nowadays*


Harmadik bekezdés első mondata, hiányzó toldalék: *because of*.


Második mondat, helytelen toldalék használat: *phones are not only for*, és a use szót nem kell múlt időbe tenni.


Harmadik mondat, hiányzó toldalék: *because of the*.


Negyedik bekezdés harmadik mondatában a fact szó funkcióját nem igazán értem, szerintem nem kell oda, hiszen az nem tény mindenki számára, hogy a te számodra sok eszközt képes volt helyettesíteni. Negyedik mondat: *Haven't got a map?* vagy lehet akár *Forgot to bring a map with myself?*

Hatodik mondat: *Haven't got a calculator?*, hetedik mondatot inkább fogalmazd át arra, hogy: *No worries, there's also an alternative for that case*. Tizenegyedik mondatban a *beneficialhoz* nem kell a "ly". Tizenkettedik mondat, rossz sorrend, hiányzó ige, toldalék: *For instance I recently started to use*.


Ennyit találtam, de egy tanár lehet, hogy többet találna ennél.

2021. júl. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem a Google fordítóval csináltam, ami valószínűleg csak még jobban leminősíti a "művemet". Sajnálom, hogy túl sok benne a hiba, nem mindenki kezdi úgy, mint egy vérprofi. Ennek ellenére értem én, az angol tudásom a béka feneke alatt van. Igyekszem fejlődni.

Az értelmes válaszokat köszönöm!

2021. júl. 6. 19:11
 8/18 A kérdező kommentje:

#6 Köszönöm!

A "Don't I have a map?"-al mi a probléma? Nyelvtanilag hibás, vagy csak egyszerűen életszerűtlen a kifejezés használata?

2021. júl. 6. 19:13
 9/18 anonim ***** válasza:
Beírtam a szövegedet a Google translatorba. Lefordíttattam magyarra, azt kikopiztam és visszafordíttattam angolra. Küldöm. [link]
2021. júl. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2021. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!