Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A lányom C1-angol felsőfokú...

A lányom C1-angol felsőfokú komplex nyelvvizsgára készül.Valakinek van esetleg kidolgozott tétele a szóbeli részhez?A párbeszéd résznél engedik ,hogy pl. a barátjával legyen párban?

Figyelt kérdés
A feladatokat/tételeket átnézve az írásbeli fog neki menni,de a szóbeli témakörei elég idegenek neki.(politika,bankok....)16 éves lévén nem érdekli még minden,így beszélni sem tud róla.A vizsga 5 hét múlva lesz.Kerestem nyelvtanárt,remélem vállalja.Iskolai tanára javasolta hogy bátran vágjon bele a vizsgába,de a témakörök elbizonytalanították.

2021. júl. 26. 15:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
10# Köszönöm a tanácsokat!! Én nem leszek csalódott,hiszen nagyon büszke vagyok rá mindíg.Viszont ha nem sikerül a C1,Ő biztos csalódott lesz. :(
2021. júl. 29. 17:00
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
Az még aztán hatásos lesz, ha eddig k*ra nem érdekelte a világ, hogy vizsga előtti 2 hétben elolvassa a világsajtót. :D
2021. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom azóta megvolt-e a vizsga. Én a "Let's discuss it!" könyvcsaládból ajánlom a régi kiadást, vagy a nem rég megjelent C1-es kiadást. Sajnos pdf-ben csak a régi van meg. Az új egyelőre csak nyomtatva.

Feldolgoz kb 40 témát, úgy, hogy először egy igényes esszével beszél arról, majd pro contra felsorolja az adott témával kapcsolatos érveket ellenérveket. Ezután persze lehet gyakorolni a témával kapcsolatos beszélgetést a pro contra pontok alapján. A lecke következő része egy minta vita majd szószedett. Plusz pont hogy a könyv végén szófordulatok és bevezetések találhatóak külön beszédszándék alapján csoportosítva.

2021. szept. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
Amig nincs velemenye a vilagrol, folosleges c1-gyel stresszelni ot.
2021. szept. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Ugy ertem, sikerulni sikerulhet neki, de semmi ertelme mar most, hiszen par ev mulva sokkal konnyebb lenne, addig meg ugyse kell neki a papir semmire.
2021. szept. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
14-es: Ezt majd Ő és mi a családja eldönti,hogy mit szeretne/szeretnénk és mit nem...
2021. szept. 18. 19:12
 17/19 A kérdező kommentje:
Sikerült a vizsga.:) Azt mondta könnyű volt,ahhoz képest,hogy reggel 9-kor kezdtek írásbelivel,12-től szóbelik és rá csak 18 órakkor került sor.Fáradt volt már nagyon,de végül így sikerült.
2021. szept. 18. 19:14
 18/19 anonim ***** válasza:
80%

Jó, de mi értelme volt?

Csak egy plusz stressz, miközben eleve túlterhelt. Vagy nem az? Ha nem, én akkor is másra fordítottam volna a fölös energiáit. A nyelvórákra így is be kell járnia, ha nem tesz előrehozott érettségit, tehát felszabaduló ideje nem lesz. Ha meg előrehozottazik, aztán nem jár be a nyelvórákra, a következő két évben visszafejlődhet a tudása. Mert persze, használni azért fogja a nyelvet, de tudatosan, módszeresen fejleszteni a nyelvtudását rendszeres nyelvórák nélkül hogyan?

2021. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18-as az az értelme hogy egyetemre úgyis kell nyelvvizsga akkor legalább már most megvan és nem kell vele később szórakozni vele
2022. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!