Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán és spanyol nyelv tanulás...

Japán és spanyol nyelv tanulása egyszerre?

Figyelt kérdés

Tudom, sokan nem ajánlják a két nyelv egyszerre tanulását. Viszont azon gondolkodtam, hogy ez a kettő annyira nem hasonlít egymásra, hogy (szerintem) megpróbálható együtt.


Ti mit gondoltok?



2021. júl. 27. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nandayo gringo-chan


Én nem tanulnám, de ha annyira akarod próbáld meg a kettőt.

2021. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem tanulható egyszerre, mivel semmi közös, de még csak hasonló sincs bennük, ezért az összekeverés esélye minimális.

Ugyanakkor egy nyelv tanulása is elég sok ráfordítást (elsősorban időt) igényel, nemhogy kettőé, így nem biztos, hogy hatékonyan tudnál haladni velük, és lenne elég sikerélményed, ami fenntartaná a motivációt.

Én a helyedben először átrágnám magam a spanyol nyelvtanon, ez néhány hónap. Ha van egy stabil nyelvtani alap, utána már "csak" a szókincset kell bővíteni és a beszédet gyakorolni. Viszont e mellett a fázis mellett már elkezdeném a japánt is.

2021. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem az osszekeveres miatt nem ajanlom, hanem mert epp eleg sok idot vesz igenybe egy nyelv.

Gondold at, mi a celod a nyelvekkel, es merlegelj, hogy hogy eri meg neked.


#2:

"Ha van egy stabil nyelvtani alap, utána már "csak" a szókincset kell bővíteni és a beszédet gyakorolni"

A szint, ahol van egy stabil nyelvtani alap, es eleg jol lehet boviteni hasznalattal, az valahol a B2 kozepfok korul van, ami nem par honap lesz. De amugy ezen a ponton be lehet vezetni egy masik nyelvet is, igen.

2021. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

nem tudom, jól felmérted a képességeidet?

szted menni fog a japán, eljutsz a középfokig, felsőfokig?


sztem fogalmad sincs, mennyire nehéz nyelv, ha lenne, nem akarnál mellé másikat is.


tudjál jól angolul, ahhoz lehet párosítani a spanyolt, de olyan célt kitűzni, ha csak nem vagy nyelvzseni, mint a japán, hát enyhén szólva az önismeret hiányára vall.

2021. júl. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

"A kerdezo mar egy eros kozep-felsofokon tud angolul"


és te ezt honnan tudod? mert a kérdező erről semmit nem írt.

esetleg te vagy a kérdező? a trágár mondatodért jelentettelek a moderátornak.

2021. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Huh. Látom, Lemaradtam a trágár hozzászólásról.


Kedves #4!


Nem arra vonatkozott a kérdésem, hogy elemezd az én képességeimet, hiszen fogalmad sincsen ezekről a dolgokról. Illetve látatlanban kijelenteni, hogy nekem önismereti problémáim vannak azért, mert érdekel egy nyelv, szerintem eléggé röhejes, már ne is haragudj.


A többiek ÉPÍTŐ véleményét köszönöm, lehet megfogadom, hogy egyszerre egyet és ha már megy, akkor vágok bele a másikba.

2021. júl. 27. 12:40
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Van egy japán bnőm, akivel angolul beszélgetek.


A japán rettenetesen nehéz nyelv, volt egy magyar szerzetes, Nemeshegyi atya, aki Japánban volt missziós munkán. Rengeteg ideje ment rá a nyelvtanulásra, és a stressztől komolyan meg is betegedett.


tehát, amikor vki. rákérdez, hogy tudod-e mire vállalkozol, akkor az releváns kérdés.


ha bármi fogalmad lenne a japán nyelvről, azt mondanád, remélem még életemben sikerül megtanulnom, nem pedig azt kérdeznéd, szerintetek megtanuljak mellette spanyolul is.

2021. júl. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
7, Nányi koree?!
2021. júl. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

#7-es 日本語が難しくないです(A japánnyelv nem nehéz.)。 Ha szívvel, lélekkel és teljes odaadással tanulja az ember. Főleg egy magyarnak eléggé könnyű a Japán (és mielőtt valaki belekötne, ezt tapasztalatból írom).


A kérdezőnek pedig: Amikor úgy érzed, hogy készen állsz a második nyelv bevezetésére is, akkor kezd el párhuzamosan tanulni. Ezt embere válogatja, hogy ki mikor érzi, hogy kész egyszerre több nyelvet tanulni egy időben.

2021. júl. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Én még csak kezdő vagyok, de eddig elég logikus felépítésűnek tűnik a japán számomra.
2021. júl. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!